Zdrowotna tężnia solankowa w Dębowcu przyciąga nie tylko kuracjuszy chcących skorzystać z dobrodziejstwa solnego mikroklimatu, ale również miłośników muzyki. Organizowane tu „Letnie Mini Koncerty przy Tężni” przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu mają już stałych bywalców i niepowtarzalny klimat. Co roku to wydarzenie kulturalne przyciąga do serca solnego mikroklimatu zarówno lokalną społeczność jak i mieszkańców okolicznych miejscowości. 


W rockowym brzmieniu tegoroczne wydarzenie otworzyła grupa Wrc. Podczas lipcowych dwóch pierwszych spotkań muzycznych wystąpił Zespół Lokomotywa Band oraz w egzotycznym brzmieniu zaśpiewał Mustapha El Boudani. Już w najbliższą niedzielę o godz. 16 w śląskim klimacie wystąpi Leszek Filec, zaś lipcową część programu zamknie występ Zespołu Stylowy Band.

Zróżnicowany program artystyczny z pewnością zadowoli różne upodobania odbiorców. Sierpniowe niedzielne popołudnia wypełnią kolejne koncerty. Rozpocznie Sebastian Mucha z Cieszyna, w kolejnych tygodniach wystąpi Zespół WHY NOT?, Orkiestra Dęta „Cieszynianka” oraz Zespół Suski. Tegoroczne wydarzenie zamknie ostatni koncert zaplanowany na 5 września. O godz. 16,30 zaprezentuje się Zespół  AGG, a tuż po nim wystąpi Misiasty, czyli Wojciech Misiuga. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Tekst Krzysztof Telma / Fofo FB GOKSiT DębowiecPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter