W piątek nad Olzą ruszyły rozgrywki Plaży Open. Rozgrywany już po raz siódmy w Cieszynie turniej przyciągnął ponownie do serca miasta miłośników siatkówki. Pierwszy dzień wypełniły eliminacje do turnieju, który potrwa do niedzieli. Jednak atrakcji dla kibiców nie zabrakło już na samym starcie wydarzenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz mistrzów Polski - Jastrzębskiego Węgla z reprezentacją Cieszyna, wspieraną m. in. przez Paulinę Ligocką oraz Ireneusza Jelenia. Jednak w tym meczu pierwsza premierowa zagrywka należała do Burmistrz Miasta Gabrieli Staszkiewicz.

Emocji z pewnością nie zabraknie podczas sobotniej rywalizacji w czasie turnieju głównego, który będzie rozgrywany na czterech boiskach plażowych w mieście. Wielu miłośników siatkówki plażowej czeka na niedzielne mecze finałowe kobiet i mężczyzn, które zostaną także wyemitowane na antenie TVP Sport.
W ramach sportowego wydarzenia dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających Cieszyn turystów przygotowano wiele dodatkowych atrakcji, jak zabawy czy konkursy z nagrodami. Natomiast młodzi fani siatkówki mieli okazję skorzystać z warsztatów siatkarskich prowadzonych przez olimpijkę z Rio de Janeiro, Monikę Brzostek.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter