Historyczny pochód, a następnie spotkanie z mieszczanami na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie, otworzyło w piątek pierwsze nad Olzą „Dni Noszaka”.

Wpisana w życie małego księstwa postać wybitnego księcia Przemysława I Noszaka, wielu mieszkańców fascynuje, rozbudza, a niektórym daje impuls do działania. Trzydniowe wydarzenie, które ma zapoczątkować historyczno-rozrywkowe przedsięwzięcie Browaru Zamkowego przy wsparciu miasta i powiatu, odsłania perspektywę na stworzenie i wykreowanie lokalnego wydarzenia, które z każdym kolejnym rokiem będzie przyciągać do grodu nad Olzą wielu turystów. 

„Dni Noszaka” to nie tylko promocja cieszyńskiego trunku, ale przede wszystkim spora dawka zabawy i historii dla wszystkich mieszkańców miasta. Program wypełniają m.in. koncerty, pokazy, inscenizację walk czy nabożeństwo w Rotundzie św. Mikołaja. W ramach wydarzenia otwarto, także w Browarze Zamkowym wystawę poświęconą historii cieszyńskich rodów. W niedziele interesująco zapowiadają się również drużynowe zawody w biegu z lektyką o puchar Noszaka.

W promocję wydarzenia włączył się Mistrz świata UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz, który osobiście uczestniczył w otwarciu nowej imprezy. Uwielbiany przez wielu kibiców „Cieszyński Książę” został ambasadorem cieszyńskiej marki Noszak. 

Tekst i foto Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter