Plenerowe przedstawienie „Arka” w wykonaniu poznańskiego Teatru Ósmego Dnia zgromadziło na cieszyńskim Rynku (w czwartek wieczorem) sporą grupę miłośników sztuki. Widowisko sceniczne, które odbyło się w ramach 30 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic i było dla mieszkańców miasta okazją do obcowania ze sztuką w przestrzeni miejskiej zupełnie za darmo. 

Mimo, iż od premiery przedstawienia minęło już ponad 20 lat, wciąż wzbudza zainteresowanie. U wielu odbiorców wywołuje emocje i skłania do refleksji. Do tej pory widowisko w wykonaniu poznańskich aktorów obejrzała publiczność m. in. w Meksyku, Anglii, Szkocji, Holandii, Portugalii, a także Czech, Francji i Niemiec.
- Arka wciąż przypomina nam, że żyjemy w epoce uciekinierów, tułaczy i koczowników, którzy przemierzają kontynenty, ogrzewają dusze wspomnieniami duchowego czy etycznego, niebiańskiego czy geograficznego, prawdziwego czy urojonego domu. Jego symbolem w spektaklu jest wielki uskrzydlony statek – wielopoziomowa, ruchoma scena, kolejne wcielenia Arki Noego, która, gdy przymkniemy powieki, może przeobrazić się w łódź Eneasza, Mayflower czy skleconą z gumowych pontonów kubańską tratwę dryfującą ku wybrzeżom Florydy - czytamy na stronie Teatru.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter