W kościele pw. św. Marii Magdaleny, naprzeciw Kaplicy Miłosierdzia Bożego księża dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i po części strumieńskiego pełnią dyżur w dni powszednie w konfesjonale w godzinach od 9:00-11:00 i 15:00-17:00, w soboty od 9:00 – 11:00.

Lista dyżurów stałego konfesjonału wywieszona jest na drzwiach świątyni i jest ogólnodostępna dla wiernych.

W okresie pandemii konfesjonał stały został zawieszony. O powrocie poinformowała Parafia św. Marii Magdaleny.

- W konfesjonale będą dyżurować kapłani dekanatów cieszyńskiego, goleszowskiego oraz po części strumieńskiego. Na drzwiach kościoła znaudje się wywieszka z dyżurami spowiedników. Kapłani naszej parafii nie ponoszą odpowiedzialności za nieobecność spowiednika w konfesjonale - czytamy na stronie parafii.

Utworzenie stałego konfesjonału w tych konkretnych kościołach na terenie diecezji, w praktyce wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych. Stałe konfesjonały funkcjonują w Andrychowie, Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu, Skoczowie, Szczyrku, Ustroniu i Żywcu.

W stałym konfesjonale księża dyżurują w godzinach przedpołudniowych oraz po południu. Kapłani każdego dnia czekają na chętnych do spowiedzi. Księża dyżurują według przygotowanego grafiku, który obejmuje cały rok - włącznie z wakacjami i okresami przedświątecznymi. Poza możliwością spowiedzi przed Mszą św., do spowiedzi można przyjść również w tygodniu.

Istnieje również możliwość wyboru odpowiedniego spowiednika, do którego chcemy przyjść się wyspowiadać ponieważ księża dyżurują według ogólnodostępnego dla wiernych grafiku, który widnieje na ścianie przy wejściu do świątyni.

Tekst i foto: P.StarońPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter