Kościół Rzymskokatolicki 1 listopada obchodzi dzień Wszystkich Świętych. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. 2 listopada jest z kolei obchodzony ten właściwy dzień pamięci o zmarłych - Dzień Zaduszny.

Nieco ponad tydzień dzieli nas od Wszystkich Świętych. W poprzednich latach niestety z powodu pandemii koronawirusa obchody wyglądały zupełnie inaczej. Każdego roku w tym dniu masowo odwiedzamy groby naszych bliskich. Czy nie będzie możliwości aby tradycyjnie odwiedzić groby naszych bliskich? Mamy dobre wiadomości, ponieważ minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że cmentarze na Wszystkich Świętych najprawdopodobniej będą otwarte.

Dzień Wszystkich Świętych celebrowany jest w Kościele poprzez odprawienie mszy świętej. Ponadto odbywa się uroczysta procesja na cmentarz oraz wspólna modlitwa nad grobami. W większości kościołów Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Najprawdopodobniej odbędą się również procesje na cmentarze, które w zeszłym roku się nie odbyły z powodu panujących obostrzeń.

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter