Caritas działający przy Parafii Marii Magdaleny w Cieszynie po przerwie wznawia czwartkowe dyżury.

Członkowie Caritas będą pełnić dyżury w każdy I czwartek miesiąca w godz. 17.00-18.00 w sali Jana Pawła II. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji zamieszkujące w naszej parafii mogą się zgłosić po uzyskanie pomocy Można zgłosić osoby, które znamy i uważamy, ze potrzebują pomocy.

- Można również zadzwonić pod numer dyżurny Caritas.Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Pod ten numer mogą się zgłaszać również osoby chętne do posługi w Caritas parafialnej. Telefon Dyżurny Caritas +48 883 757 989 - czytamy na stronie parafii.

Parafialne zespoły charytatywne działają niemal nieustannie. Do ich zadań należy m.in. rozpoznawanie potrzeb na terenie parafii i organizowanie różnych pomocy. Członkowie wzajemnie się wspierają, wymieniają spostrzeżeniami, mobilizują parafian do posługi charytatywnej.

Warto podkreślić, że członkowie zaangażowani w parafialne koła Caritas, niosą pomoc potrzebującym każdego dnia, a nie tylko od święta.

Zespoły charytatywne z cieszyńskich parafii, organizują różnego rodzaju inicjatywy i akcje na rzecz potrzebujących i z powodzeniem przyczyniają się do poprawy sytuacji osób potrzebujących pomocy.

Tekst i foto: P.Staroń


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter