Miłośnicy poezji mogli się poczuć usatysfakcjonowani. W piątek w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie poetyckie „Zawierszujmy Cieszyn”. Swoją pasję do twórczości poetyckiej odsłaniali przed publicznością znani i cenieni nad Olzą lokalni twórcy, a także zaproszeni do Cieszyna goście. 

- Poezja ma siłę, poezja ma moc. Czymże były świat, gdyby nie Wy poeci, którzy w pięknych lirycznych słowach potraficie odczarował świat i sprawić by się do nas uśmiechnął...Poeci to ludzie niezwykli, którzy zajmują się ustanawianiem znaczeń czyniąc wszystko znaczącym... – mówiła na wstępie Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. 

Wrażliwością i postrzeganiem świata przez pryzmat literatury dzielili się: Katarzyna Glenc, Beata Śliwka, Renata Monika Blanik, Jadwiga Bujak-Pisarek, Krzysztof Karpeta, Jakub Antosik, Marta Bocek, Alicja Santarius, Beata Sabath oraz Elżbieta Holeksa-Maliniowska i Stanisław Malinowski. Dopełnieniem spotkania był występ wokalny w wykonaniu Hanny Stoszek.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter