To był wyjątkowy koncert, nie tylko ze względu na znakomite interpretacje w wykonaniu utalentowanych wokalistów ze Śląska Cieszyńskiego oraz zaproszonych nad Olzę gości, ale przede wszystkim przez repertuar, który przywoływał pamięć o wielkich muzycznych legendach polskiej estrady. W niedzielę w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbył się koncert w hołdzie znanym polskim artystom.  

Cieszyńskie Zaduszki Muzyczne „Pamiętajmy o...” wypełniły szczelnie salę widowiskową do ostatnich miejsc. Muzyka jest jak pamięć, potrafi być wieczna, jak dorobek artystyczny wielu gwiazd. Mimo iż niektórzy odeszli dekady temu, ich muzyka wciąż fascynuje kolejne pokolenia. W niedzielnym repertuarze pojawiły się utwory m.in. Anny Jantar, Anny German, Czesława Niemena,  Ryśka Riedla, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy czy Marka Grechuty.

 – To jest już czwarty koncert z cyklu „Cieszyn śpiewa…”. W ubiegłym roku zaczęło się od koncertu Cieszyn śpiewa Skaldów. Tak się to spodobało, że pojawiły się kolejne projekty "Cieszyn śpiewa Świątecznie" a następnie "Cieszyn śpiewa Powstańcom". Teraz mamy Zaduszki Cieszyńskie, czyli wspominamy artystów, którzy przenieśli się do innej rzeczywistości, tej wyższej – wyjaśnia Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". 

Przy akompaniamencie Michała Wodza (fortepian) oraz Julii Marek (gitara) wystąpili: Maja Szczotka, Julia Moszumańska, Beatriss, Kamila Ciupek, Ewa Richczajt, Klaudia Boniakowska, Antosia Kraszewska, Ag Niecha, Natalia Bukowska, Klaudiusz Zawada, Artur Papierski, Paweł Czakon, Boston, Rene Sikora, Wojciech Baraniok, Krzysiek Puda, Dariusz Lekki oraz Szymon Tatka.

Foto i tekst Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter