Plakat akcji Świąteczna zbiórka książek - mat.pras FB

Drodzy! Jest dobro do zrobienia! Książka potrzebna od zaraz! Przyłączmy się do akcji i działajmy. 

Mamy propozycję, przynieście niepotrzebne książeczki, a my je potem wspólnie wyślemy jedną paczką. Zapraszamy z książkami dla dzieci i dorosłych "w dobrej formie" i z dedykacją w terminie do 03.12.2021 – zachęca Agencja Pocztowa przy ul. Bielskiej 11 w Cieszynie.
Inicjatorem akcji jest Fundacja Onkologiczna Rakiety.

Niepodzielny towarzysz. Przyjaciel bez interesu. Domownik bez naprzykrzania. Tak o książkach pisał Ignacy Krasicki. Każdy z nas ma ukochaną książkę. Książkę, która zmieniła jego życie, pomogła w trudnych chwilach, rozweseliła albo zwyczajnie uprzyjemniła długie, zimowe wieczory. Teraz tą ukochaną lekturą będzie można się podzielić z pacjentami onkologicznymi, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalach – czytamy na  stronie Fundacji, która wzorem ubiegłego roku rozpoczęła zbiórkę, by dać choć trochę serca i radości tym, którzy w czasie tego rodzinnego święta są zmuszeni pozostać na oddziałach.

Jak można się włączyć? 
Po pierwsze - wybrać swoją ulubioną lekturę. 
Po drugie - napisać w niej dedykację do osoby, która Święta spędzi w szpitalu. 
Po trzecie - wysłać lub dostarczyć do siedziby fundacji w Katowicach do 10 grudnia br.  

Często nie wiemy, co napisać, dlatego wiele osób po prostu się podpisuje. Ale każdy taki gest spotyka się z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością pacjentów, dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji – podkreśla Fundacja. 

Książki wysłać można również na adres:
Fundacja Onkologiczna Rakiety / Region Południe
Ul. Warszawska 67 
40 - 010 Katowice
Więcej informacji znajdziecie tutaj 
https://www.facebook.com/fundacjarakiety/posts/2986686588260084
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter