Przedświąteczna niedziela w Cieszynie wypełniona była mnóstwem atrakcji. Wystawy, warsztaty, kiermasze to tylko malutka część - dużego wydarzenia, którego organizatorem był Zamek Cieszyn, a którego przesłanie brzmi... „Zaprojektuj święta”.

Święta to zapachy, kolory, smaki… To czas spotkań i rozmów z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami. Dlatego tradycyjnie w przedświąteczną niedzielę Zamek Cieszyn zaprosił nas, by razem z bliskimi tworzyć, smakować, oglądać i czerpać radość ze wspólnie spędzanego czasu – ta myśl przyświeca już od lat organizatorom. I jak pokazuje doświadczenie minionych edycji, chętnie spędzamy ten czas wspólnie. I nic w tym dziwnego, bo kto z nas nie lubi zapachu pieczonych ciasteczek, gdy podczas warsztatów wypieka je Janina Hławiczka, ucząc wszystkich cukierniczej sztuki... Kto nie lubi magii świątecznego kiermaszu... odnajdywania wśród barwnych stoisk prawdziwych skarbów, które później znajdą miejsce pod zielonym drzewkiem, jako prezent dla naszych bliskich ?

Przedświąteczna niedziela w Zamku Cieszyn to także wystawa „Polski Stół”, czyli wspólny projekt Kristoff Porcelain z Wałbrzycha, Manufaktura w Bolesławcu i Huta Szkła Kryształowego JULIA. To również wernisaż wystawy pod wymownym hasłem „goścINNOŚĆ" . Warto podkreślić, że wystawa ta inspirowana jest tradycją zostawania na wigilijnym stole pustego talerza.

Nie wspomnę o konkursie na Cieszyńskie Ciasteczka, ale o tym wkrótce :) Czytaj również: "Dobrze, że jesteś"

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter