„Chcę powiedzieć o tym, że bardzo ważne jest to, żebyśmy zrozumieli i doświadczyli tego, że jesteśmy bezwarunkowo kochani przez Pana Boga” – podkreśla ks. Marek Studenski w medytacji na Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022 r. Zdaniem autora filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy”, wciąż za mało się mówi o tym, że Bóg kocha człowieka – bezwarunkowo, nieustannie.

Jak zauważa kaznodzieja, odwołując się do sceny ewangelicznej, gdy otwiera się niebo i nad wodami Jordanu rozlega się głos Ojca, mówiący o swoim Synu, Jezusie Chrystusie – „To jest mój Syn ukochany, w Nim mam upodobanie” – człowiek w ludzkim życiu potrzebuje doświadczenia bezwarunkowej miłości.

Posłuchaj: 

„Dziś Jezus słyszy z ust Boga Ojca, że jest Jego umiłowanym Synem. Zapamiętaj ten pocałunek: nieważne kim jesteś, niezależnie od twoich zdolności, od Twojego stanu psychicznego, od emocji, jakie teraz przeżywasz, niezależnie od tego, jakie masz grzechy na sumieniu – i te wyznane w konfesjonale, i te, które jeszcze dusisz w sobie, bo może nie masz odwagi na razie ich wyznać. Niezależnie od tego, jakim jesteś grzesznikiem, Bóg mówi do ciebie: Jesteś moim ukochanym dzieckiem. Zapamiętaj ten pocałunek. Od niego zależy wszystko” – dodaje.

„Chcę powiedzieć o tym, że bardzo ważne jest to, żebyśmy zrozumieli i doświadczyli tego, że jesteśmy bezwarunkowo kochani przez Pana Boga. Moi kochani” – zaznacza ks. Studenski. Zapewnia, że Pan Bóg nie kocha nas za coś. „On kocha mimo wszystko, zawsze, niezależnie od mojej sytuacji, od tego kim jestem, co robię, Pan Bóg mnie będzie kochał” – podkreśla, zauważając, że Bóg „kocha Cię takiego, jakim jesteś, ale za bardzo cię kocha, żeby ci pozwolić zostać takim, jakim jesteś”.

„Ale punktem początkowym, fundamentem wszystkiego jest zrozumienie, że Pan Bóg mnie kocha niezależnie od wszystkiego, tak jak najlepsza matka, jak najlepszy ojciec kocha swoje dziecko, zawsze będzie je kochać, niezależnie od tego, kim to dziecko jest” – precyzuje, konstatując, że za mało uwagi poświęca się na to, by dotrzeć do słuchaczy Słowa Bożego właśnie z tą podstawową prawdą o bezwarunkowej miłości Boga.
Na koniec zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka podcastu ks. Piotra i ks. Mateusza. Tym razem księża rozmawiają o namaszczeniu chorych, które określili sami jako najtrudniejszy sakrament.

Posłuchaj:

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter