W ramach przygotowań do X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w czerwcu br. w Rzymie, Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przygotował materiały duszpasterskie do poprowadzenia adoracji w miesiącach od stycznia do czerwca.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przetłumaczył także 10 filmów z udziałem papieża Franciszka, zrealizowanych z inicjatywy Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia na Rok Rodziny Amoris laetitia. Obrazy te dostępne są na stronie internetowej www.kodr.pl, w zakładce X Światowe Spotkanie Rodzin.

Wskazane pomoce pastoralne stanowią materiał do wykorzystania duszpasterskiego w parafiach. Poruszają one m.in. tematy więzi małżeńskiej, powołania rodziny i jej obrazu w Piśmie Świętym, wychowania dzieci czy też kryzysów, jakie mogą doświadczyć rodziny. Do każdego z filmów, oprócz zapisu „scenariusza”, dołączony jest przejrzyście opracowany „przewodnik” będący pomocą w pełniejszym skorzystaniu z przedstawionego materiału. Z filmy mogą skorzystać zarówno całe Wspólnoty, jak i poszczególne rodziny.


/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter