22 stycznia, o godz. 13.30 w "Piwniczce pod Aniołami" przy kościele św. Krzyża odbędzie się spotkanie pt. "Rozmowy o migracjach i mądrym pomaganiu. Patrząc w Jedynego - zrozumieć Drugiego", organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Cieszynie.

Spotkanie odbędzie się przy okazji obchodzonych w styczniu Dni Islamu i Dni Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

- W tym roku, chcemy poruszyć temat często łączony z islamem, jakim jest zjawisko migracji czy uchodźctwa. Do współpracy zaprosiliśmy Salam Lab - Laboratorium Pokoju. Na zaproszenie cieszyńskiego KIKu przedstawicielki tej organizacji poprowadzą warsztaty, na których poruszą temat przyczyn migracji i mądrej pomocy - mówi Pan Bartosz Frydrychowski prezes cieszyńskiegu KIKu.

W ramach spotkania odbędą się warsztaty, podczas których zostaną poruszone tematy współczesnej migracji.

Opis warsztatów:

"Wspólne rozmowy, choćby najkrótsze, najskuteczniej rozbijają stereotypy i czarno-białe postrzeganie świata, a dzięki temu – budują pokój. Podczas spotkania porozmawiamy na temat stereotypowego postrzegania uchodźców. Stworzymy przestrzeń do dyskusji na temat przyczyn współczesnych migracji oraz do refleksji nad obecną sytuacją panującą na granicy polsko-białoruskiej. Porozmawiamy o sposobach pomocy oraz zastanowimy się, jak pomagać, aby nie zaszkodzić. "

Klub Inteligencji Katolickiej w Cieszynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału!

P.Staroń
Foto: KIK Cieszyn/Facebook
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter