A może… szkoła muzyczna?

Muzyka dostarcza wzruszeń, podnosi na duchu, relaksuje, może stać się pasją na całe życie. Nauka muzyki ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny dziecka, kształtuje też jego emocje i postawy, wspomaga koncentrację, pamięć, pomaga lepiej organizować sobie czas. Edukacja muzyczna daje szansę na to, by być nie tylko biernym słuchaczem, ale przeżywać muzykę grając, śpiewając i tworząc. Może być też źródłem satysfakcji, kiedy dziecko widzi efekty swojej wytrwałości, potrafi się tymi efektami dzielić, uwierzy we własne możliwości.
 
Nauka w państwowej szkole muzycznej zapewnia wszechstronny rozwój muzyczny. Oprócz indywidualnych lekcji gry na instrumencie w relacji mistrz-uczeń, wychowankowie mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych różnego typu, które — oprócz walorów edukacyjnych, są okazją do współdziałania, tworzenia więzi, często też — nawiązywania przyjaźni.
 
Jako społeczność nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie. Wykaz licznych instrumentów, na których można rozpocząć naukę gry oraz warunki rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej szkoły.
Nadmieniamy, że nauka w państwowej szkole muzycznej jest bezpłatna.

/mat.pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter