Jak poinformowało Muzeum Śląska Cieszyńskiego, w muzeum rozpoczęły się spacery Szersznikowskie ubogacone w wystawę "Kolekcja księdza Szersznika".

W niedzielę (19 czerwca, przypomina red.) odbył się pierwszy spacer, w ramach którego kustosz muzeum Pan Maksymilian Kapalski przedstawił m.in. historię ks. Leopolda Szersznika.

- Tematykę i prelegentów zaprezentujemy w ciągu najbliższych dni. Na spacer inaugurujący naszą letnią propozycję zapraszamy już w niedzielę 19 czerwca o godz. 11.00: "Śladami księdza Szersznika" poprowadzi Państwa kustosz Maksymilian Kapalski. Początek spaceru w Muzeum (wejście od Parku Pokoju) na wystawie, koszt 5 zł, czas trwania ok. 2 godz. Serdecznie zapraszamy! -  informuje Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Spacery Szersznikowskie od lat wpisują się w kalendarz stałych atrakcji oferowanych przez cieszyńskie muzeum, i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta, ale przede wszystkim turystów, którzy chętnie biorą w nich udział podczas zwiedzania Cieszyna.

Więcej na temat spotkań można dowiedzieć się na stronie KLIK

Tekst i foto: P. Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter