Jak poinformowała Parafia NMP Królowej Polski w Pogórzu w środę tj. 22 czerwca wysłany będzie już trzeci transport z pomocą żywnościową na Ukrainę.

Koordynatorem akcji jest ks. kan. Ignacy Czader proboszcz parafii, który powiedział, że jeszcze w tym roku w czasie lub zaraz po wakacjach, parafia chciałaby wysłać jeszcze jeden lub może nawet dwa transporty.

- Pomoc tym biednym ludziom cały czas jest i długo, długo jeszcze będzie potrzebna! Stąd przypominam o stojącej z tyłu kościoła skarbonie. To właśnie głównie z ofiar do niej składanych dokonujemy kupna potrzebnych produktów. W najbliższy czwartek w parafiach naszych trzech dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i skoczowskiego będzie przeprowadzona zbiórka darów. Również w naszej parafii, gdyby ktoś nie w formie ofiary do skarbony, ale poprzez darowiznę konkretnych produktów chciał się włączyć w organizację tej pomocy, może dary dostarczyć do naszych salek katechetycznych, gdzie w najbliższy czwartek od 9.00 do 16.00 będą one przyjmowane. Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym, obecnym i przyszłym Ofiarodawcom! Dziękuję również za dzisiejsze ofiary złożone podczas Mszy świętych - informuje ks. Ignacy Czader.

W Cieszynie dary można składać m.in. na probostwie Parafii św. Jerzego. Oprócz darów parafia organizuje zbiórkę pieniężną, która zostanie przeprowadzona przy drzwiach kościoła w najbliższą niedzielę.

Zachęcamy do pomocy!

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter