W pierwszym dniu prac pracownicy firmy budowlanej ustawili ogrodzenie wokół Rynku.

Jak poinformowało Miasto Cieszyn - W dniu dzisiejszym (tj. 21.06. przy.red.)  rozpoczęło się grodzenie wewnętrznej płyty Rynku, co w żadnym stopniu nie utrudni ruchu pieszego oraz kołowego. Ograniczenia przewidziane są dopiero w drugim etapie - podczas prac związanych z przebudową chodników i drogi okalającej Rynek - czytamy na stronie Miasta Cieszyn.

Rewitalizacja obejmie nie tylko płytę Rynku ale także drogę wokół. Po rozbiórce kostki granitowej, która obecnie tworzy płytę Rynku zostaną przeprowadzone prace archeologiczne, a następnie przeprowadzone zostaną pozostałe prace, które obejmą m.in. poprawę chodników, naprawę nierówności nawierzchni, montaż nowego oświetlenia, modernizacja i montaż zasilania energetycznego, zasadzenie drzew.

Warto dodać, że fontanna św. Floriana zostanie również wyremontowana, a dodatkowo wyposażona w nowy system uzdatniania wody.

W nawierzchni rynku nie zabraknie zamgławiacza, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy i turyści podczas upalnych dni, a także oznaczony zostanie także szlak dawnego tramwaju, który łączyć będzie śródmieścia Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

Więcej informacji na temat planowanej inwestycji oraz pracach z nią związanych można przeczytać na stronie Miasta Cieszyn oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

Urząd Miejski Cieszyn
Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter