Wielkimi krokami zbliża się... Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie uroczystości powitamy na cieszyńskim rynku, w towarzystwie licznie zgromadzonych mieszkańców miasta i gości. Wydarzenie pełne będzie barw i kolorów. O niezapomniane wrażenia i iście baśniowy klimat zadba grupa młodzieży oazowej z Parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, która po raz kolejny zaprezentuje przed publicznością Jasełka.

- Jasełka, które nosić będą tytuł 'Chatka dziadka' to autorski pomysł na ukazanie historii narodzin Chrystusa przez opowieści dziadka, snute w stronę wnuczki. W międzyczasie ukazane będą biblijne sceny, o których mówi dziadek. To także historia z humorem i elementami współczesnymi. Anioł produkuje śnieg, a jeden z trzech króli wędruje na deskorolce... - wyjaśnia Joanna Kulesza, która czuwa nad przebiegiem i organizacją wydarzenia.

Jasełka, które zaprezentowane zostaną na cieszyńskim rynku to obraz oparty na scenach biblijnych, którym przyświeca nowe spojrzeniem.

Aktualnie przegotowania do występu idą pełną parą. Grupa spotyka się codziennie. My zaś z utęsknieniem wyczekujemy Orszaku i występu aktorów amatorów, którzy już nieraz zaprezentowali swoje zdolności, zaangażowanie i radość dzielenia się swoim talentem.

Przypomnijmy - „Pokój i dobro” – to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który w tym roku odbędzie się w ponad 500 miejscowościach. W programie m.in. Jasełka „Chatka Dziadka”, koncert Zespołu Voices of MM, konkurs dla dzieci na najpiękniejszy strój orszakowy. Ponadto: wojskowa grochówka, specjały z kuchni Parafialnej Ochmistrzyni, kiermasz handlowy …

Po zakończeniu imprezy na Rynku – o godz.  14.30 w Domu Narodowym odbędzie się koncert Sabiny Brody i Michała Kasztury „Kolędowo… i nie tylko”. Wstęp wolny!

Zapraszamy. Do zobaczenia 6 stycznia w Cieszynie :)
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter