Zgłoszenia na XXXI Pieszą Pielgrzymkę Cieszyn-Jasna Góra, która odbędzie się w dniach od 6 - 11 sierpnia, przyjmuje parafia św. Jerzego w Cieszynie. Do 31 lipca na pielgrzymkę można zapisać się w parafii św. Jerzego w Cieszynie oraz parafii św. Barbary w Strumieniu.

Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia Mszą św. o godzinie 7.00 w kościele św. Jerzego, po czym pątnicy przejdą do Strumieniu gdzie dołączą do nich kolejni pielgrzymi.  

Do uczestnictwa zachęca Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Ks.Roman Pindel:

Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie. Wszystkich uczestników pielgrzymki pragnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).

Zapraszamy i zachęcamy do udziału!

P.Staroń
Foto: Mariusz Jaszczurowski
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter