Zaproszenie do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie. Wszystkich uczestników pielgrzymki pragnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Informacje dotyczące zapisów

Pielgrzymka Andrychowska
Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r. przez formularz internetowy na stronie parafii św. Stanisława w Andrychowie – zakładka PIELGRZYMKA:
http://www.stanislaw-andrychow.pl/pielgrzymka.html
Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godz. 7:00 w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie (Osiedle).

Pielgrzymka Bielsko-Biała
Zapisy: od 20 czerwca do 29 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godz. 8:00 w tym roku wyjątkowo w Wilamowicach.

Pielgrzymka Cieszyńska
Zapisy: od 25 czerwca do 31 lipca w parafii św. Jerzego w Cieszynie i parafii św. Barbary w Strumieniu. Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św.  o godz. 7:00 w kościele św. Jerzego w Cieszynie.

Pielgrzymka Czechowicka
Zapisy: od 23 do 25 czerwca 2022 r. oraz 1 sierpnia 2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w salkach parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).
Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godzinie 7:30 w kościele NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Pielgrzymka Oświęcimska
Zapisy: od 1 lipca do 5 sierpnia 2022 r. w parafiach dekanatu oświęcimskiego i osieckiego oraz w parafii św. Urbana w Brzeszczach.
Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godzinie 7:30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Jubileuszowa XX Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
– Organizator: parafia św. Macieja w Andrychowie
– Przewodnik duchowy: ks. Kazimierz Walusiak
– Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r.: na profilu FB:
facebook.com/Rowerowa.andrychow lub tel. 503 112 668
– Rozpoczęcie pielgrzymki: 9 sierpnia 2022 o godzinie 8:00 Mszą św. w kościele św. Macieja w Andrychowie
– Termin: 9-14 sierpnia 2022 (w trzecim dniu przyjazd do Częstochowy)

Tegoroczna pielgrzymka wyjątkowo wyruszy z Wilamowic, a nie z Hałcnowa, jak było to w latach poprzednich. Pielgrzymowanie rozpocznie się Mszą św. o 8:00 w kościele Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach.

W ten sposób także pielgrzymi włączą się w obchody trwającego roku świętego Józefa Bilczewskiego, patrona grupy drugiej, którego rodzinną miejscowością są właśnie Wilamowice.

“Czas, który Boża Opatrzność zaplanowała na czas obchodów, okazał się wyjątkowy – myślę szczególnie o trwającej wojnie na Ukrainie. Św. Józef Bilczewski dał się poznać jako niestrudzony orędownik pokoju, patriota, a nade wszystko duszpasterz głębokiej wiary i zatroskania o życie sakramentalne i ewangeliczne swoich wiernych. W tym duchu pragniemy przyzywać jego orędownictwa w naszych potrzebach oraz uczyć się od niego drogi ku świętości” – stwierdził kustosz sanktuarium wilamowickiego ks. prał. Stanisław Morawa.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter