Gwiazdka Cieszyńska, jako patron medialny serdecznie zaprasza na Jasełka Bożonarodzeniowe w Skoczowie. Wydarzenie jest nie tylko okazją do zobaczenia premierowego spektaklu w wykonaniu dzieci i rodziców, ale również jest okazją, by wesprzeć dzieci w Tajlandii. Dobro nie ma granic. Pomóc może każdy.

Jasełka Bożonarodzeniowe w Skoczowie, które goszczą w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie początkiem stycznia, należą już do tradycji.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci...

„Myśl o nim zrodziła się w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, w istniejącym już Papieskim Dziele Misyjnym, które skupiało wspólnotę osób dorosłych. Inicjatorką tego dzieła była  Lidia  Greń–Wajdzik, a pierwszą animatorką misyjną została Anna Tobiasiewicz–Wajdzik  Był to październik 1994 roku, a hasło brzmiało „Dzieci niosą pomoc dzieciom”. Zaangażowanie dzieci w sprawy misyjne było ogromne. Opiekunem duchownym został ks. Karol Mozor. Od listopada 1994 animacją misyjną zajęła się  Anna Domagała, która  z wielkim zapałem  pracowała z dziećmi aż do 31 lipca 1999 roku. We wrześniu 2005 roku grupę opuścił ks. Karol Mozor. Jego następcą został ks. Tomasz Kotlarski, który opiekował się "Misyjną Jutrzenka" do 31 sierpnia 2006 roku. Od 1 września 2006 roku do 31 sierpnia 2010 roku opiekę duchową nad "młodymi misjonarzami" w Skoczowie  pełnił ks. Marcin Wróbel. Od 1 września 2010 roku do 30 listopada 2012 roku funkcja ta należała do ks. Grzegorza Sulkiewicza, zaś od 1 grudnia 2012 roku opiekę duchową nad dziećmi i młodzieżą "Misyjnej Jutrzenki" sprawuje ks. Juliusz Kropacz. Przez 17 lat lat tj. do 31 sierpnia 2016 r. kółkiem misyjnym  w Skoczowie opiekowała  się Urszula Marhula. Dzięki Opatrzności Bożej na misyjnej drodze stanęli nowi animatorzy –Joanna Walczyk i Paweł Moskała animator muzyczny. Animatorami muzycznymi  byli: Krzysztof Kubik, Wojciech Domagała, Wojciech Pasieka, Marek Różycki (obecnie kapłan Arch. krakowskiej) i Anna Wiech – 17 lat)” - czytamy historię na stronie Misyjnej Jutrzenki ze Skoczowa zapraszając 8 stycznia o godzina 16:00 do Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na piękne przedstawienie, któremu towarzyszy piękny cel.

- Radosną nowinę o przyjściu na świat Jezusa Chrystusa przedstawią nam dzieci i rodzice zaangażowani w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przy skoczowskiej parafii. Premierowy spektakl odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o godzinie 16:00. Obecność na przedstawieniu jest również okazją do wsparcia dzieci w Tajlandii. Wstęp wolny. Zapraszamy... – informuje Paweł Moskała z Misyjnej Jutrzenki.Warto podkreślić, że przedstawienie będzie powtórzone także w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie 17 stycznia o godzinie 18:00.

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter