Na początku września, a to 1. i 2. Człowiek na granicy ma przyjemność zaprosić na serię 3 artystycznych wydarzeń: na spotkanie literackie, koncert z widokiem na Olzę oraz wystawę fotografii. Dodatkowym wydarzeniem będzie wystawa prac zaprzyjaźnionych twórców i artystów będąca wynikiem kreatywnego wyzwania. 

To wydarzenie, wynikające z naszych potrzeb estetycznych, przyjacielskich, sentymentalnych, z  potrzeby zaprezentowania szerszej publiczności TU na pograniczu, w Czeskim Cieszynie i  Cieszynie wyboru z czesko-polskiej literatury, muzyki, fotografii i sztuki nazwaliśmy TAM. Faktyczne miejsce, jakim jest TAM, a nazwa powstała od pierwszych liter nazw miejsc, w których chcemy się z Wami spotkać tj. Tramwaj Cafe, kawiarnia Avion i galeria Most, tworzą na mapie naszego pogranicza przyjemny, bliski i inspirujący trójkąt.  

Generalnie obracamy się wokół magicznej 3 — 3 miejsc i co najważniejsze wokół 3 bohaterów  naszych spotkań, którymi są czeski reżyser, scenarzysta, pisarz i fotograf Ivan Fíla, duet Chłodno oraz polski dziennikarz i pisarz Andrzej Drobik, z którym spotkanie poprowadzi nasz cieszyński mistrz słowa Marcin Mońka. 

Tę sentymentalną czasoprzestrzeń TAM, za którą tęsknimy, ponieważ BYĆ MOŻE wydaje się na  nam, że jest ona ciekawsza, idealna chcemy ściągnąć i umiejscowić TU. Stawiamy znak równości  między TU i TAM niwelując przeszkody i bariery, ponieważ wychodzimy z założenia, że  artystyczna, przyjacielska i twórcza atmosfera nie ma i nie zna granic. Naszym marzeniem jest, abyście się stali częścią TAM. Chcielibyśmy Was zaprosić na to wydarzenie, licząc na wspólnie i niespiesznie spędzony twórczy czas — spotkajmy się TAM!  

PROGRAM PL: 

  1. 9. — godz. 18:00 — Tramwaj Cafe: 

* spotkanie literackie Andrzej Drobik, prowadzi Marcin Mońka 

* wystawa #kreatywnychallengeTAM 

  1. 9. — godz. 20:00 — Avion: koncert Chłodno 
  2. 9. — godz. 17:00 — Most Galerie: wystawa fotografii Ivan Fíla 

www.cloveknahranici.eu 

(sm)

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter