Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach ks. Jerzy Ryłko odebrał 14 września 2022 r. w diecezjalnej kurii z rąk biskupa Romana Pindla nominację na dziekana dekanatu czechowickiego. 55-letni duchowny przyznaje, że jest zaskoczony tym wyróżnieniem, ale jednocześnie świadomy odpowiedzialności i obowiązków, jakie się wiążą z podejmowaną funkcją.
„Biskupowi się nie odmawia. Mam nadzieję, że podołam z pomocą Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zamierzam też skorzystać z rady starszych kolegów. Wiem, że zadanie jest trudne” – zaznaczył.
 
Nowy dziekan dekanatu czechowickiego urodził się w 1967 r. w Rajczy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r. Jego pierwszym wyzwaniem duszpasterskim była praca w parafii pw. śś. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Jako wikariusz pracował także w parafiach: św. Barbary w Czechowicach -Dziedzicach i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Kętach Podlesiu, gdzie od 2008 r. był proboszczem. W 2016 r. został proboszczem w czechowickiej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Dekanat czechowicki obejmuje 12 parafii. Pracuje w nich ponad 20 księży,
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter