14 stycznia w Cieszynie na basenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie odbędzie się pierwszy Charytatywny Maraton Pływacki, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie chorej na raka Kasi. Nad wydarzeniem patronat objęła "Gwiazdka Cieszyńska". 

Za każde przepłynięte 100 m sponsorzy zapłacą 5 zł. Wysokość zebranej kwoty zależeć będzie więc od dystansu przepłyniętego przez wszystkich uczestników. Dodatkowo pobierane będą cegiełki wstępu w wysokości 20 zł, które również wpłyną na konto Kasi. W maratonie może wziąć udział każdy, kto choć trochę potrafi pływać, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych, Panie i Panów.

Ponadto podczas maratonu na sali gimnastycznej odbędą się gry i zabawy ruchowe dla dzieci oraz ZUMBA Kids.

Maraton odbędzie się 14 stycznia w godzinach od 13.30 do 15.30.

Kasia ma 26 lat i wokół siebie osoby, które jej bardzo potrzebują, szczególnie 6-letnia córka, Julia. W czerwcu 2015 u Kasi zdiagnozowano złośliwego raka mózgu. Po operacji i badaniu histopatologicznym okazało się, że to złośliwy glejak czwartego stopnia. Kasia przez pięć tygodni była poddana radioterapii oraz trwającej pół roku chemioterapii. Dzisiaj, 4 miesiące po zakończeniu leczenia, wyniki rezonansu wykazują brak rozrostu guza. Niestety, tego typu nowotwór charakteryzuje się wysoką złośliwością i w każdej chwili komórki rakowe mogą zacząć się ponownie namnażać. Szanse na zatrzymanie rozrostu daje terapia, którą trzeba prowadzić na kilku płaszczyznach.

Pisaliśmy o Kasi: Kasia chce żyć... 

Organizatorem wydarzenia jest Marcin Cinal, założyciel Akademii Zdrowia w Cieszynie. 

fot. org.

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter