"Kryształowe Istnienia" - to spektakl jaki został odegrany przez Grupę Młodzieżową działającą przy Parafii p.w. Św. Anny w Pruchnej. Widowisko odbyło się 6 stycznia, 2017 roku, w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

Można powiedzieć, że spektakle w wykonaniu Grupy Młodzieżowej z Pruchnej, to już rokroczna tradycja. Od kilku lat, w okresie noworocznym młodzież wystawia widowiskowe spektakle, które wzruszają, uczą, bawią, a jednocześnie za każdym razem niosą jakieś przesłanie. Dotychczas wystawiono już m.in. takie widowiska jak "Mały Książę", "Opowieść Wigilijna" czy "Jasełka Cieszyńskie". 

Najnowszy spektakl pod tytułem "Kryształowe Istnienia", opiera się na motywach baśni Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu", zaś scenariusz jest całkowicie autorski - został napisany przez młodzież - aktorów, którzy wcielili się w poszczególne role. Opiekunem grupy jest ks. Paweł Tomala, wikariusz w parafii p.w. Św. Anny w Pruchnej.

"Kryształowe istnienia" to opowieść o wadze małej decyzji, która pociąga za sobą ogromne skutki nie do przewidzenia. To również opowieść o tym, kto tak naprawdę musi wziąć odpowiedzialność za każde "tak", gdzie stoi granica między dobrem i złem, między wsparciem a manipulacją."

Na potrzeby spektaklu przygotowano specjalną scenografię. Widowisko zostało dodatkowo okraszone piękną muzyką, światłami oraz efektami specjalnymi na tle dekoracji.

Tekst i foto: Patryk Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter