W sali Domu Żołnierza w Bielsku-Białej,  wypełnionej gośćmi, zabrzmiały kolędy i pastorałki, a także wiele, wiele życzeń do spełnienia w Nowym 2023 Roku. To na zaproszenie posła Grzegorza Pudy 14 stycznia  br. pojawili się tu m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, instytucji użyteczności publicznej, służb mundurowych, regionalnych ośrodków kultury, członkowie ZHP. OSP, Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia, Związku Podhalan / Oddział Górali Żywieckich, aby usłyszeć czego życzą sobie mieszkańcy tego regionu, w Nowym 2023 Roku.

To opłatkowe spotkanie, przy zastawionych stołach gorącymi daniami i smakołykami, przygotowanymi przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, rozpoczęli kolędnicy ze Szczyrku. Otrąbili, na  oryginalnej trombicie, sygnał jego rozpoczęcia oraz złożyli góralskie życzenia: „Na scęście, na zdrowi, na tyn Nowy Rok!…”

Po tym muzycznym wstępie, zebranych przywitał organizator spotkania, poseł Grzegorz Puda -  pełniący funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej w rządzie RP.

W krótkim przemówieniu, witającym przybyłych gości wymienił również zadania jakie resort   zrealizował w ubiegłym roku oraz planuje wykonać, w naszym regionie, w najbliższym czasie szczególnie w zakresie transportu, zdrowia, oświaty. Złożył  także zebranym życzenia noworoczne.

Przed przełamaniem się świątecznym opłatkiem modlitwę poprowadził ks. Mateusz Dudkiewicz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. A potem długo, długo trwało składanie życzeń wszystkich ze wszystkimi. Uatrakcyjnieniem spotkania były występy regionalnych zespołów: Góralskie Nutki z Pewli Wielkiej, Wiślanie z Wisły Małej z repertuarem kolęd i pastorałek.

Była też okazja do złożenia, w tym uroczystym  dniu, życzeń i upominków Janowi Chrząszczowi – wicewojewodzie śląskiemu z okazji rocznicy Jego urodzin.
Na każdego uczestnika spotkania czekał również pamiątkowy prezent. To był piękny wieczór. Dzięki wspaniałej atmosferze, wzajemnej życzliwości, uśmiechu, pięknych kolęd, utrwalił w każdym uczestniku nadzieję i wiarę na dobry Nowy Rok, w tym trudnym i niepewnym, obecnie czasie.

Więcej zdjęć można oglądnąć klikając TUTAJ

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy
 
 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter