Niezwykłe widowisko muzyczne ponownie gości na wielkiej scenie w Cieszynie. Zespół Teatralny działający przy Parafii św. Elżbiety w Cieszynie już 1990 roku wystawia na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie Jasełka Tradycyjne.

Można by powiedzieć, że to przedstawienie, jakich w styczniu wiele, ale cieszyńskie Jasełka wyreżyserowane przez Siostrę Jadwigę Wyrozumską to prawdziwy fenomen. Przygotowana z wielką starannością i rozmachem opowieść o narodzeniu Jezusa wciąż fascynuje i przyciąga na styczniowe spektakle tysiące widzów, nawet z odległych regionów Polski.

Ponad setka aktorów-amatorów przez dziesięć kolejnych dni gości na scenie cieszyńskiego teatru. Ostatni spektakl zaplanowano na 24 stycznia, ale próżno teraz szukać biletów. By zobaczyć spektakl i wspólnie uczestniczyć w niezwykłym kolędowaniu trzeba zadbać o to odpowiednio wcześniej. W czym tkwi siła i fenomen beskidzkiego kolędowania? Ci, którzy obejrzeli spektakl doskonale już to wiedzą. Ta niezwykła forma ewangelizacji, mocno osadzona w beskidzkim klimacie, obfituje w szereg elementów regionalnych, nadając całości niezwykłego uroku, zaś wspólne kolędowanie z publicznością i wyjątkowa rodzinna atmosfera czyni z pewnością to wydarzenie sceniczne jednym z najbardziej rozpoznawalnych Jasełek w kraju.

Foto i tekst Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter