Już od paru lat w cieszyńskim "Cafe Muzeum" odbywają się koncerty harfowe "W Nowy Rok z harfą", na które zaprasza Ewa Jaślar z harfistkami.

Piękny koncert ósmego stycznia 2017 r. wykonały uczennice i uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej oraz gościnnie młode harfistki z Czeskiego Cieszyna. W pięknym koncercie wystąpili: Ema i Malwinka (z Czeskiego Cieszyna), Hania Stoszek, Gabrysia Dudziak, Igor Dudek, Tereska Kaleta, Hania Węgrzynowska, Maciej Prokopowicz, Dominika Surzyn, Wojtek Trefon, Maria Gmyrek, Marta Sandurska i oczywiście Ewa Jaślar. Na szczególną uwagę zasługuje koncert harfistki Dominiki Surzyn, uczennicy prof. Ewy Jaślar, która wykonała dwa utwory: G.Pescetti- "Sonata c-mol" oraz F.Godefroid -"Etiuda koncertowa". WYkonanie nagrodzone zostało rzęsistymi brawami licznie zgromadzonych słuchaczy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu wykonali polskie kolędy: 'Lulajże Jezuniu', 'Cicha noc',' Bóg się rodzi'.

Pragnę wspomnieć, że ja już od kilku lat jestem uczestnikiem koncertów "W Nowy Rok z harfą" i co roku jestem mile zaskoczony warsztatem muzycznym, poziomem wykonania młodych artystów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, naprawdę mamy bardzo zdolną młodzież. Zapraszam wszystkich Czytelników Gwiazdki Cieszyńskiej na ten koncert do "Cafe Muzeum" - za rok.

Tekst i foto: Marian Szpak
ZOBACZ FOTOREPORTAŻ
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter