Najlepsze prace dyplomowe absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier można już zobaczyć w Zamku Cieszyn.

W piątek w Oranżerii odbył się wernisaż odsłaniający nietuzinkowe i znakomite prace 2022 roku. Graduation Projects to między narodowy przegląd, do którego zgłaszane są zarówno prace licencjackie jak i magisterskie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 215 dyplomantów, podzielonych na dwie kategorie 2D oraz 3D. Spośród 125 zgłoszeń w kategorii 2D oraz 90 w kategorii 3D, jury zdecydowało o wyborze 26 laureatów. Wystawie towarzyszą filmy przygotowane przez tegorocznych laureatów, które można obejrzeć od 10 marca 2023 online: www.graduationprojects.eu oraz FB/graduation.projects.GP. Pierwszy przegląd Graduation Projects odbył się 21 lat temu.

- W 2006 roku do wystawy dołączył Zamek Cieszyn, zaś w 2010 roku przegląd zyskał charakter międzynarodowy, do projektu zaproszono partnerów z Czech, Słowacji, a rok później także z Węgier. Obecnie od 2017 roku Zamek Cieszyn jest głównym organizatorem tego wydarzenia – przypomniała Magdalena Chorąży-Suchy dyrektor Zamku Cieszyn.

Foto i tekst Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter