W czwartek w Cafe Muzeum rozpoczęła się nad Olzą kolejna odsłona "Rekolekcji z kawą w tle". Ta wyjątkowa forma spotkań wielkopostnych ma wielu stałych uczestników, którzy cenią inicjatywę duszpasterzy Parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Okres Wielkiego Postu mobilizuje do znalezienia chwili czasu na wyciszenie i refleksję, a kawiarniane rekolekcje zachęcają nie tylko do wypicia kawy, ale przede wszystkim do spotkania z prelegentami, dialogu czy zadawania nawet dociekliwych pytań.

- Frekwencja potwierdza, że ta forma rekolekcji znakomicie się sprawdza. Ludzie szukają innych doznań, wrażeń, które zapewni spotkanie ze Sługą Bożym w miejscu, w którym chętniej można nakłonić uczestników do dyskusji. Tym razem postanowiliśmy postawić na tematy bardziej mistyczne. Będziemy mówić o nawróceniu, Ewangelii czy synu marnotrawnym – wyjaśniał w rozmowie ks. Andrzej Abdank-Kozubski współtwórca oraz prelegent pierwszego dnia rekolekcji.

Duchowny zachęca jednocześnie do udziału w kolejnych dniach rekolekcyjnych, a w szczególności zaprasza na spotkanie z byłym cieszyńskim wikarym pt. „...prochem jesteś... ale...”
- W sobotę naszym gościem będzie ks. Jan Burek, który przed laty był w Cieszynie wikarym bardzo lubianym. Był pasterzem akademickim i katechetą. Sporo ludzi go jeszcze pamięta i wiem, że zareagowali bardzo pozytywnie na wiadomość, iż poprowadzi sobotnie rekolekcje – dodaje duchowny.

Wielkopostny cykl spotkań zakończy niedzielna Msza św. odprawiona o godz. 11 w Kościele Trójcy Świętej w Cieszynie.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter