"Tam, gdzie jest największa świętość i dobroć, tam ten świat wydaje najbardziej głupie i kuriozalne oceny” – zwraca uwagę w medytacji na 4. Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca 2023 r., ks. Marek Studenski. Sytuację uzdrowienia niewidomego i reakcję na ten cud dokonany przez Jezusa – zdarzenie opisane w niedzielnym fragmencie Ewangelii Janowej (J 9, 1-41) – duchowny określa jako „rodem z cyrku”.

„Na szczęście w tym wydarzeniu są także osoby, które zachowały rozsądek i nie dały się ponieść emocjom. Podobna sytuacja może przydarzyć się każdemu z nas. Warto wtedy wyrobić sobie swoje zdanie, poszukać uzasadnienia, dowodu, zachować zdrowy rozsądek” – postuluje wikariusz generalny. „2000 lat temu Jezus uzdrowił niewidomego od urodzenia, a przez faryzeuszy został okrzyknięty grzesznikiem i posądzony, że uzdrawia szabat, a więc przekracza prawo” – przypomina.

ZOBACZ

Odnosząc się do ostatnich ataków na Jana Pawła II ks. Studenski przypomina niektóre wydarzenia z życia papieża-Polaka wskazujące na to, że było to człowiek święty, a w jego życiu objawiła się chwała Boża. Mówi o licznych doświadczeniach wstawiennictwa wyniesionego na ołtarze papieża.

Zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka Dopowiedzeń, w którym ks. Piotr i Mateusz prowadzą po ścieżkach encykliki „Lumen Fidei”. Bohaterem jest tym razem św. Augustyn, który w szczególnych okolicznościach się nawrócił i został jednym z najwybitniejszych największych i najbardziej kochających uczniów Chrystusa.

SŁUCHAJ

(Diecezja Bielsko-Żywiecka)

 
 
 
 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter