W niedzielę rodzina parafialna p.w. Imienia NMP w Cieszynie - Bobrku świętowała odpust ku czci swojej patronki.

To doroczne wydarzenie łączy w modlitwie całą wspólnotę parafialną, a także zaproszonych gości i otwiera szansę na doznanie Bożego Miłosierdzia. Maryja jako postać absolutnie ufna i oddana Bogu, staje się dla wiernych nie tylko inspiracją i przykładem do naśladowania, ale także Matką wypraszającą wszelkie łaski.  

- To rodzinne, parafialne święto, którego w centrum jest postać Maryi. Oddajemy się Jej w opiekę i modlimy się za całą parafię – rozpoczynając uroczystą Eucharystię,  podkreślał na wstępie ks. Antoni Dewor, proboszcz parafii.

Tego dnia sumie odpustowej przewodniczył ks. Rafał Stwora, który w czasie kazania przypomniał jak wiele razy Maryja wypraszała dla każdego z nas potrzebne łaski. Zachęcał także wiernych by w powszednim życiu, wypełniając codzienne obowiązki czy spędzając chwile w zaciszu własnej przestrzeni być zawsze oddanym Bogu i nieustannie dążyć do naśladowania Maryi.

- Pan Bóg wybiera każdego z nas do jakiegoś zadania. Każdemu z nas daje piękne powołanie. Rodzinę, bliskich, przyjaciół, a przede wszystkim zbawienie. Bóg wybiera zwykłego człowieka i pragnie dać przepiękne dary. Naszym zadaniem jest, tak jak Maryja otwierać się na te dary, ale też nieustannie w życiu mówić „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” - podkreślał duchowny. 

Foto i tekst Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter