W dniach 28-30 września o godz. 18:00 w Domu Narodowym odbędą się trzy koncerty w ramach festiwalu VIVA IL CANTO.

28 września zapraszamy na koncert "Moniuszko zaczarowany" w wykonaniu Magdy Brudzińskiej. Charyzmatyczna wokalistka, altowiolistka, aranżerka i producentka muzyczna, powraca wraz ze swoim zespołem z nowym, zaczarowanym projektem. Ty razem zaczarowała pieśni Moniuszki, czyniąc z nich wspaniałe przeboje na miarę XXI wieku. Pieśni zostały zaaranżowane w zupełnie nowej, jazzowej stylistyce, z wykorzystaniem elementów klasyki i etno. Więcej o tym koncercie na:

29 września odbędzie się koncert "Moja Bajka", który z zespołem wykona Kasia Łaska. "Mam tę moc", "Moon River", "Wyśniłam sen", "Never Enough" i inne najpiękniejsze filmowe piosenki zabrzmią podczas tego wyjątkowego koncertu. Wokalistka i aktorka najważniejszych teatrów muzycznych zaśpiewa w Cieszynie po raz pierwszy. Filmowa Elsa z uwielbianej przez widzów w każdym wieku i nagrodzonej dwoma Oscarami „Krainy lodu”, po premierze drugiej części filmu w 2020 roku wystąpiła z piosenką "Chcę uwierzyć snom" podczas gali oscarowej w Los Angeles, jako pierwsza polska artystka w historii. Ten utwór znajdzie się w programie koncertu, który Kasia Łaska nazwała "Moja Bajka". Bo filmowe śpiewanie to zdecydowanie Jej bajka!

Z kolei 30 września usłyszymy koncert operetkowo-musicalowy pod tytułem "W świecie beztroskich, muzycznych podróży". Festiwalowy finał, który tego wieczoru przerodzi się w niezwykłą muzyczną
podróż do świata, w którym można bezkarnie poromansować, skosztować dobrego wina, zatańczyć, spotkać wiele lubianych postaci i przypomnieć sobie całe mnóstwo melodii do dziś niezapomnianych,
mimo że od ich powstania upłynęło już tak wiele lat. Ten świat to operetka, ale również musical i piosenka. Czy odchodzą w zapomnienie? Wciąż nie. Czy pamiętamy te największe przeboje? Wciąż tak.


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter