Za nami kolejna odsłona Koncertu Charytatywnego „Z serca dla serc”. Jedenasty już raz uczniowie oraz absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie wystąpili na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu. Dla całej społeczności szkolnej to niezwykłe i ważne wydarzenie odsłaniające nie tylko potencjał młodzieży do inicjatyw społecznych czy artystyczny talent, ale przede wszystkim dobre serca.

Wyróżnieni w 2019 roku statuetką „Przyjaciela Fundacji” dokładają w ten sposób od lat swoją małą cegiełkę do wspierania rozwoju kardiochirurgii w Polsce. Wspólne działanie dla dobra innych sprawiło, że serca uczestników koncertu biły nie tylko w rytm muzyki, ale również z radości wsparcia szlachetnej inicjatywy.

- To wydarzenie, które nie jest codziennością naszej pracy, naszej szkoły... jest dla nas ogromnym wydarzeniem z państwa obecnością. To także okazja, by podziękować ludziom szczególnym. Tym, którzy już ukończyli LO i tym którzy nieustannie wspomagają... – podkreślała, witając gości dyrektor szkoły Jolanta Dawidowicz-Macura.

Podczas piątkowego wydarzenia sceną Teatru A. Mickiewicza zawładnęła utalentowana młodzież cieszyńskiego liceum, dając popis swoich umiejętności wokalnych, instrumentalnych, a także teatralnych. Tegoroczny koncert odbył się pod nazwą “Życie to (nie) teatr, poezja, bajka”, a za oprawę artystyczną i sukcesem scenicznym wydarzenia stoją: Ewa Wenglorz-Waszak, Agata Ogórek, Tomasz Telakowski, Weronika Pagieła oraz Zuzanna Wandzel.

Kiedy wystąpili po raz pierwszy na deskach cieszyńskiego teatru, chyba nikt nie przypuszczał, że wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz jesiennych koncertów nad Olzą. Początkowo miała to być jednorazowa przygoda, która jednak rozpaliła serca wielu mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Dziś o dorocznym koncercie nie trzeba wiele przypominać, kreatywność młodzieży, ale też zaangażowanych w ideę nauczycieli — procentuję wypełnioną do ostatnich wolnych miejsc widownią.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter