To już dwudziesty szósty raz, kiedy społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie wystąpiła charytatywnie na deskach Teatru A. Mickiewicza w Cieszynie na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Tegoroczną odsłonę Koncertu Walentynkowego zatytułowano "Niech żyje bal"

Kolejny raz utalentowana młodzież udowodniła, że podjęty trud, zaangażowanie i przygotowany z serca program artystyczny zapewnił publiczności sporą dawkę artystycznych wrażeń. Było sporo tańca, muzyki i śpiewu, okraszonego szczyptą humoru, a przy tym przyświecał organizatorom szczytny cel. Taka kombinacja zawsze odnosi sukces, podczas zagranych obu koncertów, widzowie wypełnili widownie do ostatnich wolnych miejsc.
Jak podkreślała Regina Rakowska - dyrektor liceum, najważniejszym filarem wydarzenia jest młodzież, która chętnie podejmuje się wyzwań. 

- Naszym celem jest wsparcie cieszyńskiego hospicjum, ale przyświeca nam także drugi cel, edukacyjny. Chcemy sobie przypomnieć i pokazać młodzieży, że jeśli otrzymałeś coś więcej np. w postaci bezpiecznej rodziny, energii, zdrowia, talentu czy innych umiejętności, nie traktuj tego, jak coś oczywistego, co ci się należy. Pamiętaj, że zostałeś zobowiązany, by podzielić się tym z innymi. I to jest misją naszego koncertu również – zaznaczała Regina Rakowska.Foto i tekst Krzysztof Telma

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter