Fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II, dnia 13 maja 1992 roku w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kardynała Fiorenzo Angeliniego.

W obchody każdego roku włącza się środowisko duszpasterskie, wolontariusze, wspólnoty chrześcijańskie. Kościół zachęca wszystkich do pomocy chorym i potrzebującym. Tak jak to było w latach poprzednich w naszych kościołach organizowane będą uroczyste liturgie, dodatkowo połączone z udzieleniem sakramentu dla chorych.

- W tym dniu będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych a zwłaszcza z naszej parafii. Wszystkich chorych i seniorów zapraszamy na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem na sposób lourdski w sobotę, 10 lutego o godz. 10.00 - informuje Parafia św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Zachęcamy wszystkich do pomocy chorym i potrzebującym

Jak poinformowała Diecezja Bielsko-Żywiecka do uczestnictwa w specjalnych spotkaniach modlitewnych zaplanowanych w różnych sanktuariach diecezji zachęca chorych biskup Roman Pindel.

To okazja do modlitwy i nabrania duchowych sił we wspólnocie w szczególnych miejscach łaski” – wyjaśnia i zaprasza na pierwsze z nich do Kęt. Odbędzie się ono 11 lutego 2024 r., kiedy przypada 32. Światowy Dzień Chorego. Eucharystii z udzieleniem sakramentu chorych w kościele śś. Małgorzaty i Katarzyny przewodniczyć będzie o godz. 15.00 bp Piotr Greger. W tym samym czasie bp Roman modlić się będzie w hospicjum stacjonarnym w Oświęcimiu.

P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter