(Boże Ciało w Cieszynie. Fot. K. Telma/arc. Gwiazdki Cieszyńskiej)

W czwartek tj. 30 maja odbędzie się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Uroczystość Bożego Ciała wychodzimy z Eucharystią na ulice i place naszych miast i wsi.

Uroczystości związane z jednym z najważniejszych świąt w Kościele katolickim to wielkie wydarzenie w historii Kościoła dla wszystkich wiernych. Ważnym elementem Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa są procesje z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii.

Obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach miast i wsi. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią, fragmenty czterech Ewangelii.

- W Uroczystość Bożego Ciała wychodzimy z Eucharystią na zewnątrz, na ulice i place naszych miast i wsi, aby publicznie wyznać wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, winna być pełnym wzruszenia zdumieniem nad cudem Bożej miłości i pieśnią uwielbienia za wielkie dzieła, jakie Bóg czyni pośród swego ludu - czytamy na stronie parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy o godz. 9.00

Od I ołtarza - przy ul. Żwirki i Wigury 10B, dalej ul. Solną, Bielską

Do II ołtarza - na ul. Wyższa Brama /przy domu p. Matuszewskiej / dalej ul. Górny Rynek

Do III ołtarza - na ul. Szersznika /u o. Franciszkanów/, dalej ul. Rynek, na pl. Św. Krzyża, na którym będzie usytuowany IV ołtarz

Procesja zakończy się w kościele św. Marii Magdaleny uroczystą Eucharystią.

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udekorowania okien domów na trasie procesji.

Przedstawicieli grup oraz osoby chętne do przygotowania i przeprowadzenia procesji oraz Mszy Świętej w dzień Bożego Ciała prosimy o kontakt z ks. Adrianem https://parafiamagdaleny.pl/

P.Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter