ŻŁOBEK "NIEBIAŃSKA KRAINA" 

Żłobek „Niebiańska Karina” w Cieszynie powstał we wrześniu 2023 r. Najpierw jako żłobek jednooddziałowy, później od kwietnia 2024 r jako placówka dwu oddziałowa. Bardzo cieszy nas zaufanie rodziców i szybki rozwój. 

Doskonale rozumiemy Rodziców, którzy stoją przed trudnym wyborem miejsca, gdzie ich Pociechy będą beztrosko spędzać czas. Zdajemy sobie sprawę jak wiele elementów wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji. Powierzenie komuś opieki nad swoim Maluszkiem wiąże się z wieloma rozterkami i wątpliwościami. W trosce o spokój Rodziców stworzyliśmy miejsce, które zostało zaprojektowane by cieszyć – zarówno Dzieci i Rodziców! Nasz Żłobek to nowo wyremontowany obiekt, który zapewni komfortowe i bezpieczne warunki dla rozwoju naszych Milusińskich. Wesoła i wykwalifikowana kadra opiekunek, pozwoli stworzyć domową ciepłą atmosferę.

Nasz żłobek mieści się w samym sercu miasta, na Placu Dominikańskim 3. Dzieci mają do dyspozycji 3 sale i duży ogród dostosowany do możliwości rozwojowych naszych milusińskich. Posiłki w formie cateringu przygotowuje dla nas przedszkolna kuchnia, uwzględniając dietę małego dziecka i dietę dzieci z alergiami pokarmowymi.

Żłobek jest czynny w godzinach od 5:30-16:30 5 dni w tygodniu. Pracujemy od 1 września do 14 sierpnia. Nasze dzieci w ramach wolnych miejsc korzystają z dofinansowania z programu „Maluch +”

Dzieci podczas pobytu w żłobku korzystają z zajęć:🔸ogólnorozwojowych,🔸maualno-konstrukcyjnych,🔸plastycznych,🔸ruchowych,🔸muzyczno-rytmicznych,🔸logopedycznych,🔸przyrodniczych,🔸kształtowania samodzielności,🔸bajkoterapii,🔸zajęć z chustą Klanza.🔸Kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe,🔸przygotowując własne soki i musy z owoców sezonowych.

Nowo powstały żłobek „Niebiańska Kraina”, to miejsce, gdzie Twój Maluszek będzie rosnąc i rozwijać się pod okiem wykwalifikowanej kadry, w bezpiecznych, domowych warunkach.

Kontakt:
Żłobek „Niebiańska Kraina”,
Cieszyn, pl. Dominikański 3
tel. 451 151 720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.KATOLICKIE PRZEDSZKOLE IM. DZIECIĄTKA JEZUS 

Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie działa od 2001 roku, jest niepublicznym przedszkolem  z tradycjami i rodzinną atmosferą. Swoje funkcjonowanie opiera o wartości chrześcijańskie i nauki głoszone przez Jana Pawła II. Wychowankom zapewniamy wszechstronny i bezpieczny rozwój w atmosferze szacunku i akceptacji.

🔸Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 5.30 do 16.30. W roku szkolnym 2024/2025 pracujemy również w miesiącu sierpniu – do 14 sierpnia.  Zajęcia prowadzone są w 4 grupach wiekowych: 2,5-3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Nasze przedszkole liczy 4 oddziały, które mieszczą się w budynku przy ul. Pokoju 5. Przy budynku znajduje się piękny ogród z placem zabaw. Przedszkole posiada również własną kuchnię, w której przygotowywane są zbilansowane posiłki dla naszych wychowanków, przygotowujemy także posiłki dla alergików.

🔸Kadra pedagogiczna jest doskonale i wszechstronnie wykwalifikowana, wprowadza wiele nowoczesnych metod nauczania, ale przede wszystkim uczy wychowanków, jak stawać się dobrymi i mądrymi ludźmi.

🔸Przedszkole stawia na rodzinna atmosferę i wszechstronny rozwój dzieci.

🔸Placówka oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych, co sprzyja rozwijaniu wszelkich zainteresowań z różnych dziedzin. Zajęcia dodatkowe są NIEODPŁATNE i realizowane w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu.

Wychowankowie uczą się języka angielskiego już od najmłodszych lat. Poza tym uczestniczą w zajęciach religii katolickiej i ewangelickiej, warsztatach plastycznych, zajęciach umuzykalniających. Niezwykle atrakcyjne są także zajęcia twórcze: „Spotkanie z ciekawą osobą” oraz prowadzone projekty innowacyjne. Dzieci korzystają również z zajęć na basenie przy SP nr 4. Przedszkolaki biorą udział w wielu zajęciach poza placówką: współpracujemy z Biblioteką Miejską, Uniwersytetem Śląskim i Szkołą Muzyczną, Domem Narodowym. Wychodzimy do kina, teatru i wyjeżdżamy na ciekawe wycieczki.

🔸PRZEDSZKOLE zapewnia kompleksową opiekę z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przedszkole zatrudnia najlepszych specjalistów: psychologa, logopedę, pedagoga specjalnego, terapeutę pedagogicznego oraz fizjoterapeutę. Prowadzimy zajęcia dla dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym oraz terapię dla dzieci z opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

🔸Katolickie przedszkole bierze udział w projektach unijnych, podnoszących jakość pracy przedszkola. Placówka jest doskonale wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny i rozwijający zdolności dzieci.

🔸Katolickie PRZEDSZKOLE bardzo ceni sobie współpracę z rodzicami. Staramy się, aby rodzice uczestniczyli w życiu naszej placówki. Organizujemy Dni Otwarte przedszkola, zajęcia adaptacyjne dla 3-latków wraz z rodzicami, bal karnawałowy, rodzinne wycieczki w góry i nasz tradycyjny Jesienny Piknik Rodzinny, Letni Festyn Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym oraz wiele innych uroczystości min. Dzień Babci i Dziadka, Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Matki i Ojca i inne. Nasze przedszkolaki odnoszą wiele sukcesów — wygrywamy liczne konkursy na szczeblu miejskim, wojewódzkim i krajowy, prezentujemy swoje umiejętności na wielu uroczystościach organizowanych na terenie naszego powiatu. Nasze przedszkole to placówka przyjazna dziecku, w której pociechy spędzają czas w sposób ciekawy i przyjemny.

Kontakt:
Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus
43-400 Cieszyn 
ul. Pokoju 5

tel. 33 852 19 99KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

Szkoła istnieje od 1990 roku. Obecnie do szkoły uczęszcza 110 uczniów, którzy uczą się w 8 oddziałach. Siedziba szkoły mieści się przy ul. Błogockiej 19 w zabytkowej, dwukondygnacyjnej willi. Budynek otoczony jest dużym ogrodem z pięknym drzewostanem oraz boiskiem sportowym.

Posiadamy:

 • gabinet terapeutyczny wyposażony w musicon (muzyczne narzędzie edukacyjne);
 • sale dydaktyczne wyposażone w tablice interaktywne z komputerem i z dostępem do internetu;
 • salę komputerową wyposażoną w tablicę interaktywną i 11 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu;
 • świetlicę i pracownię plastyczną;
 • salę gimnastyczną;
 • stołówkę z kuchnią;
 • boisko z nowoczesnym placem zabaw.

Celem działalności szkoły jest wszechstronne wykształcenie, kształtowanie umiejętności, a także wychowanie ucznia w najbardziej sprzyjających warunkach:

 • szkoła wychowuje uczniów do patriotyzmu, promując wartości chrześcijańskie przy zachowaniu szacunku do innych kultur i religii;
 • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły;
 • umożliwia rozwój talentów, zdolności i zainteresowań poznawczych, społecznych, artystycznych oraz sportowych;
 • roztacza opiekę nad uczniami mającymi specyficzne trudności w nauce.

Szkoła oferuje:

 • fachową opiekę w godzinach od 7.00 (6:45) do 16.30;
 • naukę w małych grupach;
 • wartościowy program wychowawczy kształtujący chrześcijańskie postawy;
 • naukę język angielskiego w wymiarze 3 godzin tygodniowo, od pierwszej klasy;
 • naukę języka niemieckiego od drugiej klasy w wymiarze 1 godziny tygodniowo od drugiej klasy;
 • zajęcia z informatyki od pierwszej klasy (rozszerzony program);
 • religię katolicką i ewangelicką;
 • różnorodne zajęcia dodatkowe i grupy zainteresowań (muzyczne, plastyczne, szachy, zajęcia LEGO, rękodzielnictwo – nauka robienia na szydełku, drutach);
 • dobrze wykwalifikowaną i kompetentną kadrę pedagogiczną;
 • bezpieczną lokalizację szkoły (budynek w otoczeniu dużego ogrodu z boiskiem szkolnym);
 • możliwość korzystania z obiadów.

Ulgi dla rodzeństwa w odpłatności czesnego:

 • drugie dziecko w placówce Stowarzyszenia (szkoła podstawowa, liceum) - 50 % czesnego,
 • trzecie dziecko w placówce Stowarzyszenia (szkoła podstawowa, liceum) - 50 % czesnego,
 • czwarte i każde następne - bezpłatnie.

Nasi Uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce potwierdzone egzaminem ósmoklasisty!!!

 • rok szkolny 2021/2022 - pierwsze miejsce wśród SP w regionie
 • rok szkolny 2022/2023 - drugie miejsce wśród SP w regionie

Kontakt:
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny
43-400 Cieszyn

ul. Błogocka 19
tel. 506 015 492KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  IM. ŚW. MELCHIORA GRODZIECKIEGO W CIESZYNIE
Misja i wizja szkoły
Szkoła przez swą działalność zmierza do realizowania treści wychowawczych i zabiega o to, aby uczniowie byli dobrze przygotowani do dalszej nauki i życia we współczesnym świecie. Społeczność szkolna troszczy się o klimat życzliwości i bezpieczeństwa oraz promuje zdrowy styl życia. Szkoła dba również o ukształtowanie człowieka wrażliwego, szlachetnego, gotowego stawać na progu swej dorosłości, jako człowiek żyjący w prawdzie, samodzielności i odpowiedzialności za życie i zdrowie. Każdy uczeń ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania, korzystać z oferty zajęć specjalistycznych, być aktywnym, a przede wszystkim dbać o relacje z drugim człowiekiem. Kadra pedagogiczna wspiera indywidualny rozwój ucznia, uczy samodzielnego rozwiązywania problemów, wiary we własne możliwości, pomaga również w odkrywaniu autorytetów, za którymi warto🔹podążać. Nauczyciele w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej wspierają w tym zakresie obowiązki rodziców i zmierzają do tego, aby uczniowie znajdowali w szkole środowisko wszechstronnego rozwoju osobistego.

Jesteśmy szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej z 25-letnim doświadczeniem i tradycją. Szkoła zapewnia wyjątkową atmosferę, komfort nauki, indywidualne podejście, wspólnotę wiary. W szkole uczą doświadczeni nauczyciele, których charakteryzuje pasja uczenia. Szkoła mieści się w centrum miasta Cieszyna. Dysponujemy bogatym wyposażeniem multimedialnym sal lekcyjnych. Posiadamy bibliotekę szkolną urozmaiconą w bogaty przekrój literatury pięknej, literatury popularnonaukowej i innej. W szkole działa wzorcowo (smacznie i elegancko) sklepik szkolny, w którym można się zaopatrzyć codziennie w smaczne kanapki, herbatę i inne. Można zakupić smaczne obiady w przystępnej cenie, które są dostarczane w formie cateringowej

🔹 komfort nauki🔹 wspólnota wiary 🔹 wyjątkowa atmosfera🔹 indywidualne podejście 🔹doświadczeni nauczyciele z pasją

Oferta edukacyjna:

KSZTAŁCENIE DLA HUMANISTÓW

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym*

do wyboru: 🔹język polski 🔹 historia🔹wiedza o społeczeństwie🔹 biologia 🔹 wiedza o społeczeństwie 🔹 język obcy nowożytny🔹 język angielski na poziomie rozszerzonym (realizowany w wymiarze 6 godzin tygodniowo)🔹 drugi język obcy: niemiecki lub francuski (realizowany w wymiarze 4 godzin tygodniowo) 

KSZTAŁCENIE DLA UMYSŁÓW ŚCISŁYCH

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym*

do wyboru:🔹 matematyka 🔹 fizyka🔹 chemia🔹 biologia🔹 geografia 🔹 język obcy nowożytny:🔹 język angielski na poziomie rozszerzonym (realizowany w wymiarze 6 godzin tygodniowo) 🔹 drugi język obcy: niemiecki lub francuski(realizowany w wymiarze 4 godzin tygodniowo) 
* Uczeń z przedmiotów rozszerzonych do wyboru wybiera dwa spośród wyżej wymienionych przedmiotów. Kryterium powstania grupy z przedmiotu rozszerzonego jest minimum 5 osób (zajęcia prowadzone są w małych grupach).

Nasze atuty: 

🔹prowadzimy zróżnicowane zajęcia z przedmiotów w zakresie rozszerzonym w małych grupach, dajemy możliwość wyboru przedmiotów w zakresie rozszerzonym według indywidualnych preferencji (patrz Regulamin wyboru przedmiotów w zakresie rozszerzonym);
🔹 realizujemy program z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego na poziomie rozszerzonym;
🔹utrzymujemy ścisły kontakt z uczelniami w ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Uniwersytetem Śląskim – Wydział Teologiczny, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz organizacją AIESEC – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Polski Komitet Lokalny Katowice);
🔹 uczymy krytycznego myślenia i argumentacji – debaty oksfordzkie, zajęcia z filozofii;\
🔹prowadzimy zajęcia zarówno z uczniem wymagającym wsparcia, jak i zdolnym – wydobywamy to, co najlepsze, każdemu dajemy szansę;
intensywnie przygotowujemy do certyfikatów językowych w małych grupach:
🔹 język angielski – FCE,
🔹 język niemiecki – Goethe Zertifikat A2, B1, B2, C1,
🔹język francuski – DELF A1, A2, B1, B2, C1; Język francuski
🔹wyjeżdżamy na międzynarodowe wymiany do Niemiec i Francji, a także na wyjazdy studyjne w ramach praktycznego zastosowania języków obcych oraz na rekolekcje wyjazdowe (Włochy, Portugalia, Szwajcaria, Austria);
🔹wychowujemy w oparciu o wartości chrześcijańskie (zobacz tutaj);
🔹oferujemy fachową pomoc psychologiczno-pedagogiczną;
🔹gwarantujemy bezpieczne środowisko szkolne (okiem Rodzica: zobacz);
🔹oferujemy stypendia naukowe i socjalne;
🔹uczestniczymy aktywnie w wolontariatach, akcjach charytatywnych.Dołącz do nas!


 Dodatkowe informacje:

Katolickie Liceum Ogólnokształcące jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. Miesięczne czesne wynosi 450 zł. Szkoła oferuje system stypendiów naukowych.

Organem prowadzącym Szkołę jest Stowarzyszenie „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” w Cieszynie: https://dziedzictwo.org.pl/. Liceum podlega nadzorowi pedagogicznemu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wzorzec absolwenta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie

 

„Wy jesteście przyszłością świata,

wy jesteście nadzieją Kościoła.

Wy jesteście moją nadzieją.”

Jan Paweł II

 

Poprzez pracę wychowawczą dążymy do tego, aby absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Melchiora Grodzieckiego był człowiekiem:

🔹odróżniającym dobro od zła,

🔹odpowiedzialnym, prawdomównym i szczerym,

🔹mającym poczucie własnej wartości,

🔹dobrze wykształconym i posiadającym usystematyzowaną wiedzę ogólną,

🔹posiadającym wizję własnej przyszłości,

🔹posiadającym umiejętności dalszego samokształcenia i samowychowania oraz korzystania ze wszystkich dostępnych źródeł informacji,

🔹samodzielnie myślącym, ciekawym świata, aktywnym,

🔹prezentującym wysoki poziom kultury osobistej, godnie reprezentującym rodzinę, szkołę i ojczyznę,

🔹w miarę możliwości uczestniczącym w życiu kulturalnym

🔹i społecznym regionu,

🔹wrażliwym na piękno otaczającego świata,

🔹wykazującym się samodyscypliną,

🔹obowiązkowym, systematycznym, punktualnym,

🔹kulturalnym, życzliwym, koleżeńskim, taktownym

🔹umiejętnie rozwiązującym problemy i konflikty,

🔹tolerancyjnym, okazującym szacunek innym osobom,

🔹odpowiedzialnym za własne zadania i ich rzetelne wykonywanie,

🔹posiadającym umiejętności interpersonalne: współpraca z innymi, komunikatywność, życzliwość, otwartość na potrzeby innych,

🔹mającym twórczy i krytyczny stosunek do rzeczywistości,

🔹dbającym o zdrowie własne i innych.

 

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Melchiora Grodzieckiego
Plac Dominikański 2

43-400 Cieszyn
tel. 33 852 51 84

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter