Przed Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej dwa duże koncerty, na które już dzisiaj zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Karolina Małysz-Tulec.

- 2017 rok, to bardzo ambitny czas pod względem artystycznym. Pełen koncertów i ważnych przedsięwzięć – mówi dyrektor i opiekun ZPiTZC - 17 i 18 lutego na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszyna zagości „Karnawał z folklorem”. Podczas jednego z występów, Zespół poddany zostanie ocenie komisji, która zasiądzie wśród publiczności. Od tej oceny, którą wyda Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych CIOFF (do której należy Zespół), zależeć będzie na jaki czas ZPiTZC otrzyma certyfikat, który jest naszą - dalszą przepustką do reprezentowania polskiego folkloru na zagranicznych koncertach.

Koncert zbliża się wielkimi krokami. Program, który zostanie zaprezentowany przed publicznością to ogromna praca i wyzwanie. Po pierwsze „zespolaki” muszą dać bardzo długi koncert, bo aż 115 minutowy, po drugie muszą przygotować program taneczno-wokalny. 

- To występ niezwykle ważny dla nas wszystkich – mówi Karolina Małysz-Tulec, dyrektor i opiekun ZPiTZC – Ponieważ należymy do Polskiej Sekcji CIOFF, systematycznie podlegamy ocenie. Certyfikat przyznawany jest na rok, trzy bądź na pięć lat. Do tej pory podlegaliśmy temu egzaminowi dwukrotnie i zawsze udawało nam się uzyskać najwyższą ocenę, która przyznawała nam „pięcioletni kredyt zaufania”. W 2017 roku kończy się nam pięcioletnia weryfikacja i znowu stajemy do oceny.

Koncert "Karnawał z folklorem" odbędzie się 17 lutego o godz. 18.00 i 18 lutego o godz. 17.00 w cieszyńskim teatrze. Bilety do nabycia w Cieszyńskim Centrum Informacji w cenie 20, 25 i 30 zł.

- Już dzisiaj zapraszamy serdecznie wszystkich na koncerty otwarte – dodaje K. Małysz-Tulec.

W sobotnim koncercie będzie uczestniczyła komisja, która podda Zespół ocenie. Trzymamy kciuki, choć jesteśmy spokojni o jego finał  :) 


Tekst Barbara Stelmach-Kubaszczyk
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter