Przedstawiciele władz miasta, powiatu, mieszkańcy miasta i goście, wzięli udział w XI lekcji patriotycznego śpiewania, które co roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizuje Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego.

"Płynie Wisła, płynie", "Przybyli ułani pod okienko", " O mój rozmarynie" czy "Hej sokoły " to tylko kilka z wielu pieśni, jakie w czasie majówki zabrzmiały na płycie cieszyńskiego Rynku. W specjalnie przygotowanym na tę okoliczność śpiewniku, znalazły się 23 popularne pieśni bliskie sercu wielu Polakom. Wzorem ubiegłych lat publiczność tradycyjnie już wspierali A=aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, Chór Wyższobramski oraz uczniowie SP nr7.

"Pamięć o Konstytucji 3 Maja i jej twórcach postrzegać należy jako moralny i patriotyczny obowiązek każdego Polaka. My mieszkańcy Cieszyna obowiązek ten wypełniamy w tradycyjnie przyjęty przez nas sposób… śpiewając pieśni legionowe, wojskowe, pieśni patriotyczne i biesiadne piosenki"- pisze Janina Cichomska w wydanym śpiewniku.

Lekcję patriotycznych pieśni, którą poprowadził Rudolf Moliński i Grzegorz Widera, poprzedził koncert orkiestry dętej "Cieszynianka" oraz musztra paradna w wykonaniu "Cieszyńskich Gwiazdeczek".

foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter