Trzy drużyny, trzy style taneczne i wiele godzin spędzonych na parkiecie. Towarzyszyć im będzie pot, łzy i spore poświęcenie, ale za to wspólny cel, który przyświeca wszystkim uczestnikom kolejnej edycji "Bitwy na Nogi", bo nie tylko o zabawę czy zwycięstwo tutaj chodzi, ale o możliwość przeznaczenia nagrody na wybrany przez siebie szczytny cel. Po ubiegłorocznym sukcesie stworzonego projektu przez Cieszyński Ośrodek Kultury, nadszedł czas na przygotowania do kolejnej tegorocznej odsłony. Finał odbędzie się w trakcie tegorocznego Święta Trzech Braci w dniach od 9 - 11 czerwca.

W kolejnej edycji na scenie zmierzą się cieszyńscy restauratorzy, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych mediów. W piątek w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy" odbyło się losowanie tegorocznych stylów. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszczególnych drużyn, dyrektor COK Monika Monkiewicz oraz przygotowujący do tanecznej rywalizacji - choreograf i tancerz Dawid Bawor, znany z Fabryki Tańca oraz uczestnik programu You Can Dance.

„Bitwa na nogi” to konkurs dla amatorów tańca na najlepszy zespół taneczny stworzony z różnych grup zawodowych. Latino - Media, HIP HOP - restauratorzy oraz taniec współczesny dla nauczycieli, to wylosowane style z jakimi przyjdzie się zmierzyć odważnym uczestnikom. Wzorem ubiegłego roku, najlepszą drużynę wybierze cieszyńska publiczność, a walczyć tancerze będą o nagrodę przeznaczoną na wytypowany przez siebie cel charytatywny.

foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter