Tym razem nie w strojach regionalnych, lecz w strojach prywatnych przywitał wszystkich uczestników Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej podczas sobotniej Majówki.

Wydarzenie zorganizowane po raz drugi, tym razem na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie kolejny raz przyciągnęło wielu sympatyków folkloru. - Postanowiliśmy podejść do naszego rodzinnego pikniku troszkę na luzie i wszyscy nasi artyści oraz muzycy występują dziś w strojach zwanych cywilnymi – zespołowymi - wyjaśnia Karolina Małysz-Tulec dyrektor ZPiTZC.

W tym roku okazją do majówkowego koncertu jest obchodzony jubileusz 25-lecia działalności artystycznej wszystkich grup dziecięcych zespołu.
- Podejmując decyzję dwa lata temu o organizacji majówek, postanowiliśmy, że będziemy organizować majówki podczas obchodzonych jubileuszy - dodaje Karolina Małysz-Tulec.

Koncert rozpoczął Chór Jubileuszowy, tuż po nim na scenie u podnóża Wieży Piastowskiej wystąpili młodzi jubilaci. Gościnnie zagrały także kapele góralskie Ochodzita, Stela, Sikorki oraz Lipka. Jak na prawdziwą majówkę przystało, nie zabrakło dodatkowych atrakcji, jak gry i zabawy, malowanie twarzy, wspólna nauka tańca czy degustacja piknikowych przysmaków, z których dochód ze sprzedaży został przeznaczony na działalność "zespolaków".

foto i tekst Krzysztof Telma

.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter