Blisko 30 miniaturowych pojazdów militarnych zaprezentowano podczas pierwszego na Śląsku zlotu posiadaczy miniatur pojazdów zdalnie sterowanych.
W Ośrodku Edukacji Obronnej "Garnizon" w Cieszynie zorganizowano I RC Tank Festiwal, który mimo kapryśnej pogody cieszył się sporym zainteresowaniem. Właśnie tu nad Olzę z różnych stron kraju oraz Czech zawitali prawdziwi pasjonaci pojazdów RC, którzy z nieskrywanym zamiłowaniem dbają o najdrobniejsze szczegóły w prezentowanych modelach.

Wiernie odtworzone repliki czołgów i pojazdów wojskowych wzbudzały podziw i zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych, jednak najwięcej emocji wzbudzał ważący blisko 100 -kilogramowy czołg-Tygrys II, przywieziony specjalnie na to wydarzenie z Warszawy. Mimo, iż RC Tank Festiwal zorganizowano w Cieszynie po praz pierwszy, niektóre z prezentowanych modeli można już było w ośrodku zobaczyć podczas ubiegłorocznego dnia otwartego.

Defilada polowa pojazdów, konkurs na najciekawszy pojazd, którego stawką był puchar "Burmistrza Miasta Cieszyn" czy prezentacja modeli to nie jedyne atrakcje. Dla odwiedzających tego dnia "Garnizon" czekały również wystawy tematyczne, pokazy mulitmedialne czy prezentacja sprzętu wojskowego.

tekst i foto Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter