Jak dobrze, że są wciąż tacy ludzie. Jak dobrze, że świat wciąż nie jest obojętny. ..

Końcem czerwca na basenie przy Szkole Podstawowej nr 4 do walki o zdrowie 9-letniej Mai stanęli amatorzy pływania. To kolejna, szlachetna akcja, której organizatorem jest Hospicjum Łukasza Ewangelisty, a odbiorcą – człowiek potrzebujący pomocy. Wystarczył strój kąpielowy, a dobry humor i radość przychodziły już same.

W siódmej edycji Pływackiego Maratonu dla Mai, dziewczynki chorej na nowotwór, która w ubiegłym roku straciła tatę przez chorobę nowotworową - popłynęło 138 osób, pokonując łącznie 2181 długości i zdobywając tym samym na leczenie dziewczynki 1207 zł. Sponsor Firma DIEHL Metering, zatroszczył się o to,by wpłata wzrosła do 2000 zł.

Dla dziewczynki popłynęły: Ola Gaszczyk (3 lata) i Zosia Kraszewska (3 lata) – najmłodsze uczestniczki VII Maratonu Pływackiego, Katarzyna Andrzejewska – najstarsza uczestniczka, oraz rodzina Gaszczyków i rodzina Roboszów (po pięć osób), które stanowiły najliczniejsze rodziny.

Pomoc dla Mai wciąż jednak jest potrzebna.

- Jeśli są osoby, które chciałyby wesprzeć leczenie Mai Żarnowieckiej, proponujemy następujący sposób (w porozumieniu z jej mamą). Cała akcja trwa od 1.07 do 31.08.2017 r. Poniżej podajemy dane oraz nr konta, na które można wpłacać kwoty finansowe - informuje Hospicjum Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. 

Joanna Żarnowiecka
43-400 Cieszyn, ul. Przepilińskiego
42 105010831000 0001 0200 8406
z dopiskiem: „Na leczenie MAI”

Są jednak dwa warunki i ze względu na polskie przepisy prosimy zainteresowanych o ich wypełnienie:

Kwota wolna od podatku w przypadku wpłaty dla osoby niespokrewnionej wynosi obecnie 4902 zł. 2. Osoby, które wpłacą wybraną sumę, muszą podpisać Umowę darowizny (tego wymaga Urząd Skarbowy) i dostarczyć ją do biura Hospicjum przy ul. Wąskiej 2a w Cieszynie (czas pracy biura: wtorek 15.30-16.30) lub do Miejskiej Biblioteki w Cieszynie w kopercie zaadresowanej: HOSPICJUM. Jeśli ktoś ma pytania w związku z takim przeprowadzeniem sprawy, prosimy je kierować telefonicznie pod nr 691771892 (koordynator hospicjum).  Z pewnością formalności te mogą stanowić pewnego rodzaju utrudnienie, ale nie ma możliwości, by inaczej pokierować całą procedurą.

"Nie wpatruj się w przeszłość, bo spod ręki uciekną ci nowe możliwości, szanse, które trzeba natychmiast podjąć, których nie można przeoczyć. W przeciwnym razie za rok, a może za parę godzin, będziesz z takim samym żalem oceniał miniony czas. Nie wpatruj się w przeszłość, ale bierz to, co Bóg wkłada aktualnie do rąk…” -
pisał ks. Mieczysław Maliński.

Możliwość pomocy, najmniejszej, najdrobniejszej, ale dającej ogromną nadzieję. To trzymamy dziś w swoich dłoniach.


Tekst Barbara Stelmach-Kubaszczyk
fot: źródło Hospicjum Łukasza Ewangelisty
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter