Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF) to rozpoznawalna i ceniona w świecie folkloru marka, silnie osadzona w tradycji regionu, w którym obecna jest od 1979 roku. Wydarzenie, którego 30. edycję mamy przyjemność podziwiać obfituje w kolory, dźwięki i mnóstwo pozytywnej energii. Przede wszystkim jednak jest spotkaniem wielu kultur, które przenoszą widzów w swoje kraje.

Od 26 sierpnia do 3 września największe wydarzenie folklorystyczne gości na Śląsku. W każdej jego edycji bierze udział ponad 400 artystów z całego świata. Każdy z występów cechuje autentyczność strojów, śpiewu i tańca. MSFF to okazja do tego, by podziwiać wykonawców między innymi z: Indonezji, Meksyku, Indii, Niemiec, Węgier, Kenii, Litwy, Rosji, Turcji, Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Macedonii, Włoch, Grecji, Cypru i Czech, Beninu.

- W całej historii festiwalu odwiedziło nasz region 300 zespołów. W ciągu 30 edycji festiwalu zobaczyło nas ok. 100 000 widzów – informują organizatorzy.
Festiwal ma stałe miejsce w kalendarium CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie. Gospodarzem festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca “Katowice” działający w ramach Uniwersytetu Śląskiego – głównego organizatora tej prestiżowej imprezy.

- Dzięki festiwalowi cały region na kilka dni staje się centrum zainteresowania nie tylko fanów folkloru z całego świata, ale także turystów i mieszkańców miast ościennych. Goście mogą poznać wówczas gospodarzy z jak najlepszej strony – podkreślają organizatorzy.


fot. BSK
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter