/fot.http://diecezja.bielsko.pl/


Do 8 kwietnia potrwają zapisy na pieszą VI pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Wciąż więc jest czas, by podjąć decyzję o wspólnym pielgrzymowaniu i wyruszyć w drogę.

Przypomnijmy, w minionym roku pielgrzymkowym szlakiem piątej pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach wyruszyło 1838 osób. Pątników pożegnał i pobłogosławił w hałcnowskim sanktuarium Matki Bolesnej biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel w asyście licznych kapłanów.
Pielgrzymi mieli do przejścia blisko 100 km. Byli w różnym wieku i z rozmaitych zakątków Polski. Ramię w ramię wędrowali młodsi i starsi, księżą, klerycy, siostry zakonne, diakoni. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie pół roku, najstarsza pątniczka 81 wiosen. Podążali samotnie i całymi rodzinami. Szczęśliwi i ci, którzy zmagają się ze swoimi prywatnymi dramatami. Zdrowi i na wózkach inwalidzkich. Pewni dobroci Chrystusa i poszukujący Jego wsparcia.

W tym roku pielgrzymi wyruszą po raz szósty. Do pątników z Bielska-Białej tradycyjnie już dołączą pielgrzymi z Cieszyna.

- Piesza pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, czyli wspólnoty w drodze uświęcenia się przez modlitwę i pogłębianie wiary. Zatem musi ją cechować duch modlitwy i ofiary oraz przykład, dobre świadectwo i porządek wewnętrzny. To również „Rekolekcje w Drodze”, na których pielgrzym bierze udział w codziennej Mszy Świętej, przyjmuje Komunie Świętą, czynnie uczestniczy w śpiewie, modlitwach, konferencjach i rozważaniach. W stosownych chwilach umie zachować milczenie. Zachęca się, aby jeszcze przed rozpoczęciem pielgrzymiej wędrówki skorzystać z Sakramentu Pokuty, aby od samego początku rozpocząć pielgrzymowanie z Chrystusem w sercu. Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w trakcie marszu na końcu grupy. Pielgrzymka to jedna wielka rodzina, dlatego zwracamy się do siebie BRACIE, SIOSTRO. I jak to w rodzinie, każdy troszczy się o bliźniego, zwracając szczególną uwagę na starszych, słabszych i małe dzieci. Drobne dolegliwości fizyczne i wszelkie niewygody przyjmujemy w duchu chrześcijańskiej pokuty – czytamy na stronie Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielsko-Białej do Łagiewnik.

Na termin wędrówki prawie stukilometrowym pątniczym szlakiem organizatorzy wybrali długi weekend na przełomie kwietnia i maja.

- To jedyna tego typu ogólnodiecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Podczas ostatniej pielgrzymki liczba jej uczestników wyniosła około dwóch tysięcy - informuje Diecezja - Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 18. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”(1Kor 1.26) .Zapisy, prowadzone w kilku punktach diecezji oraz w internecie, potrwają do 8 kwietnia. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter