Stowarzyszenie „Abraham i Sara” wraz z duszpasterstwami rodzin archidiecezji krakowskiej, diecezji sosnowieckiej i bielsko-żywieckiej zaprasza do udziału 5 grudnia 2021 w Dniu Modlitw o Dar Potomstwa.

„W naszych miastach, parafiach są setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem. Stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Ważne jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko miały świadomość, że Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie” – wyjaśnia ks. dr Tomasz Gorczyński, duszpasterz rodzin diecezji bielsko-żywieckiej. Zachęca zarazem, by szczególnie w tym dniu otoczyć takie małżeństwa modlitwą i troską zarówno w naszych parafiach, jak i w indywidualnej modlitwie.Obchody centralne Dnia Modlitw o Dar Potomstwa odbędą się 5 grudnia 2021 r. w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. O godzinie 12.30 będzie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Ważnego, a po niej ok. 14.45 krótka konferencja ze świadectwem oraz spotkanie z psycholog Aleksandrą Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością.

Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza pary długo oczekujące na potomstwo na dzień skupienia „Towarzysząc Tęsknocie” w dniu 11 grudnia 2021 r.
Szczegóły na stronie: abrahamisara.pl
Dostępny jest Ogólnopolski Telefon Wsparcia Niepłodnych Małżeństw. Więcej informacji na stronie: abrahamisara.pl/telefon-wsparcia
Na terenie naszej diecezji informacje na ten temat można uzyskać pod numerem 505 682 499.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter