Razem są od pięćdziesięciu lat i więcej. Swoim wspólnym życiem dają swoiste świadectwo na to, że miłość potrafi zwyciężyć wszystko.

- A kiedy dodamy do niej lojalność, troskę, zrozumienie, szacunek – stworzymy receptę na szczęśliwie przeżyte lata – mówią zgodnie Bronisława i Paweł Raszka, którzy sześćdziesiąt lat temu przysięgali sobie wierność i nieskończoną miłość. Dotrzymali danego sobie, wiele lat temu słowa, choć przecież trosk i problemów nie brakowało. Wytrwali i nadal trwają w swej miłości, stając się dla nas wszystkich wzorem mądrego życia i przykładem dla tych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim.

10 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza trzydzieści par małżeńskich, świętujących Złote i Diamentowe Gody odebrało z rąk Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę - medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.- Zawierając związek małżeński najczęściej myślimy o wzniosłych chwilach, jednak po nich przychodzi również zwykła codzienność i życie stawia przed nami także trudne chwile. Nie brakuje rozczarowań, kłopotów i łez, a jednak świętowane dzisiaj jubileusze są dowodem na to, że miłość okazała się być ponad wszystko. Ona stała się w życiu najważniejsza – mówił podczas uroczystości Ryszard Macura, gratulując parom tak pięknego jubileuszu i dziękując za piękny przykład - Jesteście dla mnie i dla wszystkich mieszkańców Cieszyna znakiem tego, że warto oddawać się drugiemu człowiekowi i poświęcać się mu. Dziękuję Wam za to piękne życie i życzę, by otaczali Was dobrzy ludzie, którzy z podziwem będą patrzeć na Waszą miłość.

Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana, kwiatów, wspomnień i ukradkiem ocieranych łez. Na ręce jubilatów gratulacje złożył również Artur Lorek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. O oprawę muzyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J Marcinkowej.

W tym roku łącznie Sala Sesyjna cieszyńskiego Ratusza, gościć będzie blisko 100 par, które uhonorowane zostaną medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – To dobry znak dla Cieszyna i świadectwo dobrych ludzi - podkreśla włodarz miasta.


BSK
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter