Po udanym i budującym spotkaniu z Andrzejem Sową i zespołem Projekt Fausystem (20 października) przyszedł czas na kolejne wydarzenie. Rewolucja w Cieszynie - Zwiastun Drugi - to drugie spotkanie w ramach "duchowej rewolucji", która odbyła się 15 grudnia w klasztorze SS. Boromeuszek w Cieszynie.

Tym razem młodzież miała okazję spotkać się z ks. Mirosławem Tosza - współzałożycielem "Wspólnoty Betlejem" znanym m.in. z licznych działalności charytatywnych na rzecz ubogich i odrzuconych. Spotkanie poprowadził ks. Grzegorz Pasternak, inicjator "Rewolucji w Cieszynie", który tradycyjnie rozpoczął wieczór od modlitwy, a następnie przedstawił młodzieży gości, którzy tego wieczoru przyjechali, aby podzielić się z młodzieżą swoimi przeżyciami, dotyczącymi pielgrzymki do Francji, którą odbyli w 2016 roku - w Roku Miłosierdzia.

W 2016 roku ks. Mirosław Tosza zorganizował dla swoich podopiecznych pielgrzymkę, którzy wzorem bohaterów filmu "Prosta historia" w reżyserii Davida Lyncha - przemierzyli 1600 kilometrów m.in. na mini-traktorach. "Pielgrzymki Pojednania" z Jaworzna do Lisieux była doskonałym momentem do uczczenia 20 rocznicy powstania Wspólnoty Betlejem, która została założona przez ks. Mirosława w 1996 roku. Pielgrzymka trwała blisko trzy miesiące, a w podróż wyruszyła grupa podopiecznych wspólnoty. Zmierzali oni do miasta Lisieux w północnej Francji, w którym żyła św. Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misji.

- Podczas podróży przytrafiały nam się przeróżne niespodzianki, spotykaliśmy wiele życzliwych osób, a także musieliśmy zatrzymać się, gdy jeden z naszych traktorów odmówił posłuszeństwa i wymagał naprawy. Celem naszej pielgrzymki było dotarcie do św.Teresy, młodej dziewczyny, naszej patronki, która zmarła w wieku 24 lat. Taka forma naszej pielgrzymki była również odpowiedzią na zachętę papieża Franciszka w Roku Miłosierdzia - mówił ks. Mirosław Tosza.

Liczącą ponad 1600 kilometrów trasę pokonywali na przemian pieszo, na mini-traktorach i rowerach. Świadectwo swojej wiary przedstawił również jeden z uczestników tej pielgrzymki pan Marek Kamiński, który ma za sobą terapię odwykową, zaś pielgrzymka była dla niego doskonałą formą terapii - nie tylko fizycznej co przede wszystkim duchowej. Pielgrzymi przemierzyli Czechy, Niemcy i dotarli do Francji, gdzie wzięli udział w rekolekcjach i odpuście św. Teresy, który przypada 1 października.

Na zakończenie odbyła się Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzież dziękowała Chrystusowi za Jego obecność. Podczas spotkania, o oprawę muzyczną zadbała schola "Voice of MM", działająca przy Parafii pw. św. Marii Magdaleny. Do zobaczenia na kolejnej REWOLUCJI!


































Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter